Menu

logo tjk main 

Powrót do formy przed wakacjami: jakie nowości czekają nas w warszawskich klubach fitness?

fitness1W fitnessie, tak jak i w modzie, mamy do czynienia z nieustającą zmianą trendów. Nowe rodzaje i style treningów dają nam pełną możliwość wyboru. Egzotyczne rytmy, wielofunkcyjne sprzęty, ćwiczenia zorientowane na konkretne partie mięśni. A wszystko po to, by trening był jeszcze efektywniejszy. Ile jesteśmy w stanie zapłacić za wymarzoną sylwetkę?

BOOIAKA

To połączenie treningu tanecznego z elementami cardio. Esencją zajęć jest ich gorąca atmosfera, ale tu, w przeciwieństwie do zumby, nieco większy nacisk kładzie się na choreografię. Jeden układ ćwiczy się do różnych piosenek. W repertuarze znajdziemy wszystko, zaczynając od hip-hopu, R&B, przez old school, reggaeton, dancehall, aż po muzyką afro i hause. Trening jest przeznaczony praktycznie dla wszystkich. Znajomość podstawowych kroków i poczucie rytmu zdobywa się już po kilku zajęciach, ale przyda się niezła kondycja.

BOSU CORE

To bardzo ciekawa propozycja dla fanów treningu funkcjonalnego. Ćwiczenia z wykorzystaniem przyrządu przypominającego gumową bańkę dają nieograniczone możliwości. Trenując z bosu nie tylko wzmacniamy ciało i rzeźbimy sylwetkę, lecz także ćwiczymy równowagę. Z początku możemy mieć przy tym sporo frajdy, ale to przede wszystkim ciężka praca, która przy odrobinie systematyczności daje całkiem widoczne rezultaty.

TABATA

Czterominutowe, niezwykle intensywne serie ćwiczeń zorientowane są na wzmocnienie mięśni brzucha oraz pleców. To idealny trening metaboliczny dla osób walczących o zgrabną sylwetkę na lato. W tabacie przeplatają się elementy treningu funkcjonalnego i cardio. Można też ćwiczyć z użyciem piłek. Jedno jest pewne, nie są to ćwiczenia, które przypadną do gustu ospałym i rozleniwionym po zimie niedzielnym sportowcom.

Ile to kosztuje?

Każdy kolejny kurs, certyfikat i licencja na nowe metody treningu to dla fitness klubu koszt, który traktuje się jak inwestycje. W większości warszawskich klubów cena karnetu zależy od ilości zajęć, a nie ich rodzaju. Przeciętny koszt miesięcznego treningu to od 120 do 200 zł, ale zapisanie się na nie wiąże się często z koniecznością podpisania rocznej umowy członkowskiej, która zobowiązuje nas do płacenia tej kwoty co miesiąc.

Niektóre warszawskie kluby wprowadzają osobną taryfę na innowacyjne treningi – wtedy cena może jeszcze wzrosnąć.

Artykuł powstał we współpracy z:
pozyczkomat

powrót na górę