Logo
Wydrukuj tę stronę

Akademia urody - pielęgnacja dłoni








PIELĘGNACJA KOŃCZYN GÓRNYCH
Skóra na zewnętrznej stronie dłoni posiada bardzo mało gruczołów łojowych. Jest zatem słabo zabezpieczona przed utratą wody z wnętrza naskórka, w związku z czym gorzej nawilżona. Częsty kontakt z wodą, alkalicznymi mydłami i innymi detergentami, usuwa i tę odrobinę łoju powodując przesuszenie naskórka, jego pękanie, łuszczenie się i marszczenie. Wiadomo przecież, że odwodniona i odtłuszczona skóra szybciej się starzeje.

PIELĘGNACJA DŁONI polega zatem na odpowiednim oczyszczaniu, odżywianiu oraz ochronie skóry przed szkodliwym i agresywnym wpływem czynników zewnętrznych.

OCZYSZCZANIE, mycie skóry dłoni.
Najistotniejszy jest dobór odpowiedniego preparatu myjącego o kwasocie zbliżonej do kwasoty skóry pH 5,5

OCHRONA skóry przed czynnikami zewnętrznymi (wiatr, mróz, słońce), oraz przed czynnikami chemicznymi (detergenty, płyny do mycia naczyń). Wykonując cały szereg prac starajmy się oszczędzać nasze dłonie i używać:
- rękawiczek ochronnych
- kremy ochronne
- żele
- rękawiczki biologiczne

Kremy ochronne zawierają składniki zapobiegające niszczeniu naskórka. Są to tłuszcze pokrewne chemicznie z tłuszczem znajdującym się w płaszczu ochronnym skóry (częstym składnikiem kremów ochronnych jest olej silikonowy i gliceryna).

DEFEKTY PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ
Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, uważam więc, iż paznokcie mogą być zwierciadłem ciała. Doświadczony dermatolog i stylista paznokci po obejrzeniu paznokci u rąk i nóg będzie w stanie orzec, czy pacjentka przeszła czy nie różne choroby, począwszy od zawału serca, przez zapalenie płuc, a na anemii skończywszy. Warto również samemu zdawać sobie sprawę, co widać na naszych paznokciach. Większość objawów nie musi budzić niepokoju, są to symptomy pomniejszonych urazów paznokci, ustępujące samoistnie. Inne mogą być ledwo zauważalne lub, w niektórych przypadkach, sygnalizować ogólniejsze podłoże chorobowe. Jednak utrzymujące się objawy zawsze powinny być konsultowane z lekarzem.

BIALE PLAMKI na płytce - prawdopodobnie przyczyną powstawania tego zjawiska jest:
- nadmierne spożywanie cukru
- zaburzenia hormonalne
- niedobór wapnia i / lub cynku
- niedobór żelaza

Są to drobne pęcherzyki powietrza pod płytką, występujące u osób nadpobudliwych, po stresach, przejściach - uwaga mężczyźni - nadmiernie spożywających alkohol. Mogą być też wynikiem mikrourazów, jeżeli występują na jednym lub dwóch paznokciach, powstałym przy zbyt mocnym odsuwaniu lub wycinaniu skórek ale zejdą wraz z rosnącym paznokciem.

ROZWARSTWIANIE SIĘ PŁYTKI NA WOLNYM BRZEGU PAZNOKCIA
Jest to uszkodzenie spowodowane:
- środkami chemicznymi (najczęściej powoduje rozdwajanie paznokci aceton i złe lakiery do paznokci. W lakierach niekiedy stosowana jest formalina i żywice syntetyczne w celu zwiększenia ich trwałości, lecz niestety wpływają one negatywnie na strukturę paznokcia, powodując jego rozszczepienie)
- częstym moczeniem dłoni

zabiegi
*usunąć przyczynę powstawania
*polerowanie płytki paznokciowej i odstawienie na pewien czas lakierów do paznokci
*krótkie obcięcie paznokci
*kąpiele w ciepłej oliwce
*nakładanie odżywek na płytkę paznokciową
*aplikacja olejku rycynowego

ŁAMLIWOŚĆ PŁYTKI uważam, ze można ją porównać do wysuszenia skóry. Zwróćcie uwagę, iż częściej to schorzenie występuje u kobiet z suchą skórą niż tłustą. Uważam, że problem polega na niezdolności paznokci do zatrzymywania wody. Faktem jest, że paznokcie w odróżnieniu od włosów i skóry, zawierają bardzo niewiele łoju i tłuszczu zdolnych zatrzymywać wilgoć. Łamliwość paznokci pogarsza się w zimie, gdy suche i ciepłe powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, wpływa negatywnie na i tak już suchą skórę, włosy i paznokcie.

Za przyczynę nadmiernej łamliwości uznać można:
- częste moczenie dłoni (detergenty)
- błędne odżywianie i w konsekwencji niedobory witamin A, D, i E (awitaminoza)
- zmywacze do lakierów - zawierają rozpuszczalniki, które pozbawiają paznokcie naturalnej wilgoci, co prowadzi do wysuszenia i łamliwości. Mogą być też sygnałem wskazującym na zaburzenia wewnętrzne organizmu, np. słabe krążenie

zabiegi
- utrzymywanie rąk w suchym stanie
- krótkie obcięcie paznokci
- moczenie w cieplej oliwce z sokiem z cytryny
- spożywanie żelatyny ( przez minimum cztery miesiące)
- aplikacja na płytkę odżywek, olejków, utwardzaczy, maści (np. nagietkowej ).

BRUZDY POPRZECZNE I PODŁUŻNE płytki paznokciowej
Mogą być efektem uszkodzenia macierzy paznokcia, zachwianiem pracy układu trawiennego, awitaminozy.

Bruzdy poprzeczne przesuwające się od macierzy ku wolnemu brzegowi sygnalizują choroby zakaźne, wystąpić mogą także po chorobach wyniszczających organizm, gorączce. Często towarzyszom chorobom skóry, wypryskowi i łuszczycy.

Bruzdy podłużne normalny objaw pojawiający się w raz z wiekiem. Zmiany mogą powstawać przy zaburzeniach ukrwienia, goścu przewlekłym, liszaju płaskim. Wskazują na niedobór witamin a grupy B.

PAZNOKCIE W KSZTAŁCIE ŁYŻECZKI
Mogą wskazywać na choroby nowotworowe, anemię lub być objawem niedoboru żelaza.

SINAWE PAZNOKCIE występują u osób z zaburzeniami układu krążenia, dużym nadciśnieniu, z chorobami serca. Sinawe zabarwienie wszystkich paznokci to niewydolność krążenia i związane z tym niedotlenienie łożyska paznokci.

ŻÓŁTE ZABARWIENIE płytki paznokciowej występuje u palaczy (charakterystyczne dwa palce), przy Aids. Wskazuje również na problemy z układem oddechowym, nieprawidłowość w naczyniach chłonnych oraz zastój chłonki.

ZAKLĘŚNIĘCIE PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ występuje w postaci jednego lub kilku wklęśnień na jednym lub kilku paznokciach. Przyczyną najczęściej jest miejscowe działanie środków chemicznych, a także niedobór żelaza i witamin. Często towarzyszy przy niedokrwistości.

Zaleca się preparaty z żelaza, wyciąg z wątroby, witaminy z grupy B. Lekarze zalecają również spożywanie witaminy C.

PRZEROST PŁYTKI
Charakterystyczny szponowaty kształt, przy tej zmianie płytka jest zgrubiała, zakrzywiona. Objawia się brakiem połysku, zmianą zabarwienia na brudnobrązowe, żółte, szare, ciemnobrunatne.

Leczenie chirurgiczne. W leczeniu zachowawczym stosuje się ścienienie i szlifowanie paznokci.

ZANIK PŁYTKI objawia się ścienieniem i skracaniem się płytki. Zmiana bywa wrodzona i jest wynikiem zaburzeń w rozwoju życia płodowego, lub stanem chorobowym nabytym na skutek stanu zapalnego i zakażenia najczęściej ropnego macierzy. Na zanik płytki mogą wpływać też zaburzenia gruczołów wydzielania wewnętrznego i inne choroby ogólnoustrojowe.

ZMIANY SPOWODOWANE CZYNNIKAMI CHOROBOTWÓRCZYMI

GRZYBICA PAZNOKCI w obrębie paznokcia powstaje brunatno-żółta plama, która stopniowo powiększa się na całe paznokcie. Płytka paznokciowa staje się szarozielona, matowa, zgrubiała. Występują bruzdy, popękania, nadmierna łamliwość (zielone zabarwienie paznokci jest zazwyczaj spowodowane zakażeniem bakteriami beztlenowymi).

Leczenie dermatologiczne.

DROŻDŻYCA WAŁU I PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ
Typowe objawy to obrzęk, zaczerwienienie wału okołopaznokciowego, przy naciśnięciu wydobywa się treść ropna. Przy dłuższym trwaniu schorzenia, zmiany obejmują także paznokcie. Warunkiem rozwoju tej choroby jest wilgoć. Nie rozpoznanie w porę owego zakażenia może zakończyć się interwencją chirurga i koniecznością usunięcia paznokcia.

ŁUSZCZYCA PAZNOKCIA
Często towarzyszy łuszczycy skóry, może również występować samodzielnie. Płytka jest krucha, matowa, zgrubiała, często występują punktowe wgłębienia (jak w naparstku). Zmiany ustępują bardzo powoli i są oporne na leczenie.

Leczenie dermatologiczne.

ZANOKCICA ROPNA
Są to zmiany bakteryjne wału okołopaznokciowego na skutek uszkodzenia naskórka niesterylnymi narzędziami.

Wał okołopaznokciowy jest nabrzmiały, zaczerwieniony, wyczuwalna jest bolesność przy dotyku. Często przy naciśnięciu wydobywa się treść ropna (wskazane jest zamoczenie zmiany w gorącej wodzie z dodatkiem mydła, po zebraniu się treści ropnej, lekko wycisnąć).

BRODAWKI ZWYKŁE (zwane popularnie kurzajkami)
Choroba wywołana przez wirusy. Zmiany umiejscawiają się na grzbietowej powierzchni palców dłoni. Chorobowe wykwity są różnej wielkości i mają kalafiorowatą powierzchnię o szarym bądź żółtawym zabarwieniu, jest to wynikiem nadmiernego rogowacenia w obrębie zmian. Zdarza się, że w otoczeniu brodawki występuje zaczerwienienie, sygnalizujące stan zapalny wywołany zakażeniem bakteryjnym. Po zranieniu brodawki może pojawić się krew.

Leczenie m.in.farmakologiczne, aplikacja przeznaczonych do tego celu płynów.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ DŁONI
Związana z zaburzeniami układu nerwowego. Pod wpływem zdenerwowania, stresu czy innych czynników psychicznych nasila się.

Leczenie:
przy dokuczliwym i nieprzyjemnym poceniu się dłoni zalecane jest picie naparu z szałwi i pokrzywy (1-2 szklanki dziennie). Profilaktycznie moczenie rąk w wywarze z kory dębu, pokrzywy oraz szałwi, a także przesypywanie rąk talkiem.

1. PRZECIWWSKAZANIA DO MANICURE
Przed przystąpieniem do zabiegu, stylista paznokci musi dokonać oceny skóry dłoni, jest to warunkiem przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu. W przypadku widocznych zmian w obrębie paznokci należy skierować klienta do lekarza w celu wyjaśnienia ich przyczyn.

Przy pielęgnacji paznokci konieczna jest ochrona własna: praca w rękawiczkach i dezynfekcja rąk!
- stany zapalne
- stany infekcyjne
- stany alergiczne
- grzybica
- drożdżyca
- brodawki
- nietypowość płytki paznokciowej

2. NIEZBĘDNE WYPOSAŻENIE
Przystępując do przeprowadzenia zabiegu należy funkcjonalnie przygotować stanowisko pracy i niezbędne narzędzia, które muszą być uprzednio wyjałowione. Aseptyka jest konieczna.

Wyposażenie potrzebne do wykonania manicure:
- stolik
- źródło światła
- miseczka do moczenia dłoni (naczynie w kształcie dłoni)
- preparat do złuszczania naskórka - remover MSPnails
- jednorazowe ręczniki (zmiana po każdym kliencie)

zestaw narzędzi:
*pilniki, bloki, polerki MSP nails
*cążki lub nożyczki do paznokci
*cążki do wycinania skórek
*podważacz do skórek, zamiennie drewniana łopatka (patyczek wykonany najczęściej z drzewka różanego) MSP nails
- odżywka do paznokci MSPnails
- lakiery (podkładowe, kolorowe, nawierzchniowe – top)
- odżywczy olejek pielęgnacyjny MSP nails
- gaziki do demakijażu paznokci (funkcjonalniejsze od waty, płatków),
- waciki bezpyłowe SP nails
- środki opatrunkowe (gaza, plaster)
- środki do dezynfekcji ewentualnych skaleczeń
- środki do dezynfekcji narzędzi MSP nails (lub lizoformina, aldesan, seku extra, sekusept pulver)

3. MANICURE TRADYCYJNY
Ozdobą wypielęgnowanych dłoni są zadbane paznokcie o regularnym kształcie, przy wyborze którego należy kierować się naturalną formą palca i płytki paznokciowej. Aby zachować raz nadany kształt paznokci i wypielęgnowane skórki, należy systematycznie, przynajmniej raz na tydzień, przeprowadzić manicure.

Oto jego kolejne etapy:
Po umyciu rąk przeprowadzamy dodatkowo higieniczną dezynfekcję naszych rąk
- zmywamy lakier
- skracamy paznokcie (szorstką stroną pilnika – najlepiej o szlifie diamentowym)
- opiłowujemy paznokcie, delikatniejszą stroną pilnika, od boków do środka, uwzględniamy kształt do budowy paznokcia, wyglądu palców i charakteru wykonywanej przez nas pracy, nadajemy ostateczny kształt (i wygładzamy krawędzie). Wykonywane ruchy pilnikiem powinny być skoordynowane.
- delikatnie odsuwamy naskórek wokół płytki paznokciowej
- zmiękczamy naskórek w kąpieli mydlanej (bądź oliwkowej)
- podważamy naskórek okalający paznokieć
- wycinamy skórki wokół paznokcia za pomocą cążek
- sprawdzamy i korygujemy ewentualne niedoskonałości
- przeprowadzamy masaż dłoni (preparat dobieramy w zależności od stopnia wysuszenia i wyglądu skóry dłoni)
- przygotowujemy paznokcie pod lakier ( lakier nakładamy na paznokcie zupełnie suche i odtłuszczone). Przystępując do pomalowania płytki należy zabezpieczyć ją przed przebarwieniami. Nakładamy w tym celu podkład, który dodatkowo odżywi paznokieć. Następną czynnością jest nakładanie kolorowego lakieru od miejsca wzrostu paznokcia ku szczytowi palca równomiernie go rozprowadzając. Na koniec przeciągamy lakierem nawierzchniowym, utwardzi on płytkę i nada połysk.

Czynność lakierowania paznokci należy powtórzyć gdy zachodzi taka potrzeba. Nic nie wygląda gorzej i bardziej nieestetycznie niż paznokcie z częściowo odpadającym lakierem.

4. MANICURE BIOLOGICZNY
Polega na użyciu specjalnego płynu złuszczającego rogową warstwę naskórka, zastępując wycinanie.

Przy manicure biologicznym do usuwania skórek nie używamy cążek ani żadnych metalowych narzędzi aby zapobiec infekcjom i mechanicznym urazom matrycy paznokcia.

Poniżej przedstawiam krok po kroku wykonanie zabiegu:
- myjemy i dezynfekujemy ręce
- wykonujemy demakijaż płytki paznokciowej bezpyłowym wacikiem MSP nails
- peeling paznokci - wyrównujemy wszelkie bruzdy (poprzeczne, podłużne) oraz usuwamy przebarwienia z płytki paznokciowej za pomocą pilnika (z delikatnym grysem), lub białego bloku MSP nails
- złuszczamy naskórek, dzięki użyciu specjalnego płynu MSP nails, pozostaje przy wale paznokciowym ochronna warstwa skórki, chroniąca przed chorobami i infekcjami
- odpychamy i usuwamy zrogowaciałe, martwe komórki naskórka za pomocą drewnianego patyczka (lub kopytka) MSP nails
- opiłowujemy i nadajemy ostateczny kształt paznokciom pilnikami MSP nails
- aplikujemy odżywkę MSP nails wzmacniającą naturalną płytkę paznokciową, osłabioną peelingiem
- nakładamy kolorową emalię, (według naszych upodobań)
- usztywniamy i nadajemy połysk sun blokerem MSP nails
- nakładamy wokół i pod paznokcie pielęgnacyjny olejek MSP nails. Dzięki olejkowi skórki są zmiękczone, nawilżone i odżywione

Przy mocno zniszczonych paznokciach i nieestetycznie wyglądających skórkach, wskazana jest następna wizyta za 3-4 dni.

5. MANICURE SPA
Spa (sanitas per aquam), czyli zdrowie przez wodę. Powstał, aby zaoferować klientom -zarówno paniom jak i panom - relaks, wypoczynek i możliwość zregenerowania sił po intensywnym dniu pracy.

Manicure Spa to sposób na uzyskanie harmonii ducha a także ciała dzięki pielęgnacyjnym zabiegom opartym na wodzie i masażach dłoni. Kąpiele wodne dłoni, są wzbogacone olejkami i minerałami, zapewniają utrzymanie w dobrej kondycji i urodzie skóry dłoni.

Manicure Spa to odprężający i relaksujący zabieg, który w kolejnych fazach zabiegu obejmuje:
- skrócenie i opiłowanie paznokci z uwzględnieniem kształtu dopasowanego do budowy
paznokcia, wyglądu palców i charakteru wykonywanej przez nas pracy, pilnikiem MSP nasil - odsunięcie, zmiękczenie i usunięcie nadmiaru eponychium wokół płytki paznokciowej removerem MSP nails
- przeprowadzenie odprężającego, relaksującego i regenerującego skórę masażu dłoni, który jest podstawową i integralną stroną manicure Spa
- przygotowaniu paznokci pod lakier ( lakier nakładamy na paznokcie zupełnie suche i odtłuszczone). Przystępując do pomalowania płytki należy zabezpieczyć ją przed przebarwieniami. Nakładamy w tym celu podkład, który dodatkowo odżywi paznokieć

Następną czynnością jest nakładanie kolorowego lakieru od miejsca wzrostu paznokcia ku szczytowi palca równomiernie go rozprowadzając. Na koniec przeciągamy lakierem nawierzchniowym MSP nails, utwardzi on płytkę i nada połysk, aplikujemy oliwkę pielęgnacyjną z witaminami MSP nails.

6. MANICURE WELLNESS
To zabieg, który ma zapewnić dobre samopoczucie, doprowadzić do harmonii pomiędzy ciałem, duchem i umysłem i utrzymać jak najdłużej w zdrowiu skórę dłoni i paznokcie.

Manicure Wellness oddziałuje na zmysły - dotyku, węchu, wzroku i słuchu. Wysoka jakość zabiegu wellness łączy się z indywidualnym podejściem do klienta.

Produkty wykorzystywane do zabiegu manicure wellness to preparaty regenerujące, redukujące oznaki czasu, zapewniające ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu oraz redukujące stres.

Preparaty przeznaczone są do oczyszczania skóry dłoni, do kąpieli, do masażu i pielęgnacji dłoni, zawierają w swoim składzie olejki eteryczne o właściwościach aromoterapeutycznych, zapewniają odpowiednią stymulację skóry dłoni i umysłu. Są wygodne w użyciu oraz sprzyjają środowisku.

7. MANICURE AROMATERAPEUTYCZNY
Aromaterapia - metoda leczenia przy pomocy naturalnych olejków eterycznych wprowadzanych do organizmu poprzez drogi oddechowe - wąchanie, wdychanie, inhalacje i przez skórę - masaż, kąpiel, kompres.

Aromaterapia to wpływ konkretnych zapachów na stan zdrowia fizycznego i psychikę człowieka. Olejki eteryczne to wonne, lipofilowe, lotne, skomplikowane mieszaniny substancji o wszechstronnym działaniu. Zależnie od rodzaju, składu i pochodzenia mają działanie m. in. antyseptyczne, dezynfekujące, przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, relaksujące, uspokajające i wiele innych.

Naturalne olejki eteryczne są popularnym składnikiem środków leczniczych i kosmetyków wykorzystywanych do pielęgnacji kończyn górnych i dolnych.

W gabinetach Dłoni i Stóp styliści paznokci w zależności od stanu zdrowia fizycznego i psychicznego oferują swoim klientom manicure aromaterapeutyczny podnosząc jakość wykonywanych usług. Kolejność wykonywanych czynności jest uwarunkowana poprzez wybór manicure tradycyjnego bądź biologicznego. Różnica manicure aromaterapetycznego od pozostałych polega na wykorzystaniu aromaterapii. To zabieg wykorzystujący kąpiel, bądź masaż na bazie naturalnych olejków eterycznych. W gabinecie możemy dodatkowo zapalić lampkę do aromaterapii i wzmocnić doznania klientki dostosowując odpowiednie olejki eteryczne do jej indywidualnych potrzeb.

8. MANICURE FRANCUSKI
Polega na mocnym zaakcentowaniu wolnego brzegu paznokcia białym kolorem (lakier, żel, akryl). Przed malowaniem wykonujemy manicure (tradycyjny, bądź biologiczny w zależności od upodobań)

Niezbędne do zabiegu są:
- papierowa matryca (na początku)
- biały lakier (kredka)
- pastelowe odcienie lakieru (w kolorze delikatnego różu, budyniowym, opalizującym)

Przykładowa kolejność wykonywanych czynności:
- na wcześniej przygotowane paznokcie naklejamy papierową matrycę na wystający poza opuszek palca paznokieć
- białym lakierem zaznaczamy wolny brzeg płytki paznokciowej do granicy matrycy
- po wyschnięciu lakieru zdejmujemy matrycę i pokrywamy paznokcie odpowiednim
lakierem, uwzględniając kolor do odcienia skóry
- na zakończenie nakładamy Top

8.a SZEWRON
Jest odmianą manicure francuskiego. Kolejność wykonywanych czynności jest taka sama, różnica polega na zmianie kształtu białego brzegu paznokci - półksiężyc zastępujemy literą V. (Papierowa matryca wykorzystywana do zaznaczenia białej końcówki również różni się kształtem).

9. MANICURE JAPOŃSKI
Jest to specjalny zabieg pielęgnujący, regenerujący i odżywiający płytkę paznokciową.

Polega na aplikacji preparatów kosmetycznych opracowanych z myślą o manicure japońskim metodą P. Sine. Przed przystąpieniem do zabiegu wykonujemy manicure (tradycyjny, bądź biologiczny w zależności od upodobań).

Niezbędne do zabiegu są:
Pasta, która jest najważniejszym elementem tego zabiegu - zawiera cenne dla płytki paznokciowej witaminy, makro i mikroelementy w tym witaminy A + E, pyłek pszczeli, krzemionka z morza japońskiego, keratyna.

Puder - stosuje się go w celu zatrzymania substancji biologicznie czynnych zawartych i utrwaleniu efektów wzmacniających pasty.

Polerka z jelonka zielona - stosowana przy aplikacji pasty w paznokcie.

Polerka z jelonka różowa - stosowana przy aplikacji pudru.

Plastikowy patyczek lub szpatułka - ułatwia higieniczne nabieranie pasty.

Manicure japoński nie jest wykonywany bezpośrednio po zdjęciu mas utwardzających paznokcie czy tipsów. Do zabiegu można wrócić po 2 tygodniowej przerwie.

Zestaw do manicure japońskiego dostępny jest na portalach aukcyjnych , w sklepach i hurtowniach kosmetycznych. Można go również wykonać w domu, po odpowiednim przeszkoleniu np. w Akademii MSP Ochrony Zdrowia i Urody.

Profesjonalne wykonanie usługi manicure japońskiego oferowane jest przez gabinety kosmetyczne. Koszt zabiegu oscyluje w granicach 30-50 zł Zestaw można kupić w granicach 200 – 300 zł.

Szkolenia z manicure trwa jeden dzień i jest o charakterze praktycznym. Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu wydawany jest certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegu manicure japońskiego. Koszt szkolenia wynosi 200 zł.

MANICURE HYBRYDOWY
Jest to nowatorski zabieg upiększania paznokci, dający gwarancję na stylizację kolorystyczną bez smug, zadrapań i odpryśnięć.

Polega na aplikacji specjalnie opracowanego lakieru z myślą o naturalnej płytce paznokciowej, nieskazitelnego jak żel, a równocześnie wytrzymałego jak akryl. Hybrydowy manicure zapewnia trwały wygląd paznokci przez 14 dni i jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć piękny i trwały kolor na paznokciach. Często klientami tego zabiegu są osoby wyjeżdżające na wakacje, urlop czy w dłuższą trasę.

Technika wykonania manicure hybrydowego:
Zabieg rozpoczyna się od dezynfekcji dłoni, odsunięcia skórek, następnie przygotowywana jest płytka ( polegająca na opracowaniu kształtu i delikatnym peelingu paznokci). Kolejnym krokiem jest usunięcie nadmiaru eponychium czyli skórek.

Na tak przygotowane paznokcie aplikuje się kolejno:
- bazę - kolor - utwardzacz
Poszczególne warstwy lakieru są utrwalane lampą UV, gdzie zachodzi proces polimeryzacji.
Usunięcie stylizacji hybrydowej wykonywane jest w ciągu 10 minut i powinno być przeprowadzone w salonie, gdyż wymaga specjalnego płynu, którego główną składową jest aceton.

Autor:
mgr Monika Sekita-Pilch- kosmetolog, pedagog, specjalista podolog,
specjalista odnowy biologicznej Spa & Wellness, dyrektor Akademii MSP
Ochrony Zdrowia i Urody, wykładowca w Szkole Kosmetyki Profesjonalnej
i Akademii Spa & Wellness.

 

Akademia MSP OChrony Zdrowia i Urody
ul. Przemysłowa 14-15
66-400 Gorzów Wlkp.
www.szkola-kosmetyczna.pl
www.akademiamsp.eu

Copyright 2009-2023 © tojakobieta.pl | All rights reserved