Menu
logo tjk main

Studia prawnicze ciągle w modzie!

 

swps poznan

 

strefa-art-prawo2Studia prawnicze bez względu na sezonowe mody cieszą się zainteresowaniem wśród kandydatów na studia wyższe. Nic dziwnego, bo zapotrzebowanie na usługi prawne jest coraz większe.

Zjawisko rosnącego zapotrzebowania na pomoc prawną można wytłumaczyć coraz większym stopniem skomplikowania życia, spowodowanym setkami trudnych przepisów, wymagającymi fachowej konsultacji prawniczej. Dlatego też coraz częściej konsultujemy z prawnikami różnego rodzaju sprawy codziennej rzeczywistości, i korzystamy z ich usług przy rozpoczęciu działalności gospodarczej, umowach kupna-sprzedaży, podpisywanych kontraktach, czy sytuacjach związanych stricte z życiem prywatnym - w przypadkach dziedziczenia czy rozwodu. Nic więc dziwnego, że prawo jest jednym z najbardziej pożądanych kierunków studiów, a na uczelniach państwowych szybko zapełniają się miejsca.

PRESTIŻ UCZELNI
W takiej sytuacji warto skierować swoją uwagę na niepubliczne prestiżowe uczelnie, które prowadzą kształcenie na tym kierunku. W Poznaniu od dwóch lat funkcjonuje wydział Szkoły Wyższej Psychologii - najlepszej niepublicznej uczelni humanistycznej, która posiada największą liczbę uprawnień doktorskich i habilitacyjnych i wkrótce może przekształcić się w uniwersytet. W poznańskim SWPS prowadzone są także studia prawnicze. "Prowadzimy kształcenie na 5-letnich studiach prawniczych w ramach trzech specjalizacji: karnej, cywilistycznej oraz z zakresu prawa międzynarodowego. Natomiast ukończenie studiów na naszym wydziale przygotowuje do podjęcia różnorodnej działalności w zakresie obsługi prawnej w sprawach: ubezpieczeń, obrotu kapitałowego, kredytów, pozyskiwania środków unijnych, inwestowania, ochrony praw i wolności jednostki, działalności małych jednostek gospodarczych, organizowania pracy kancelaryjnej każdego organu państwowego, samorządowego i społecznego” – mówi Agnieszka Lewicka, rzecznik prasowy uczelni.

Ponadto absolwent każdej z wymienionych specjalizacji, nie będzie ograniczony obranym na początku studiów kierunkiem i ma możliwość ubiegania się o każdą aplikację adwokacką, radcowską, notarialną, sądową, prokuratorską lub komorniczą.


Podczas nauki w SWPS studenci mają zagwarantowaną możliwość zdobycia umiejętności systemowego analizowania tekstów prawnych, formułowania pism procesowych i decyzji urzędowych, posługiwania się regułami logicznego myślenia i argumentacji, poprawnej interpretacji tekstów prawnych oraz retoryki. Poza tym, zyskają szanse na biegłe poznanie i posługiwanie się językami obcymi, ze szczególnym uwzględnieniem terminologii prawniczej, jako że swobodne posługiwanie się literaturą obcojęzyczną otwiera absolwentom drzwi do renomowanych kancelarii w kraju i w UE.

 

INDYWIDUALNY TOK NAUCZANIA
SWPS oferuje także indywidualny system konsultacji, każdemu studentowi, który z jakichś względów utracił wiarę w możliwość ukończenia studiów prawniczych. "Mamy na swoim koncie spore sukcesy w procesie adaptacji absolwentów licencjackich studiów administracyjnych, którzy rozpoczynają studia prawnicze już od III roku. Zapewniamy im oraz osobom wznawiającym studia prawnicze racjonalnie opracowany program realizacji różnic programowych" – dodaje Lewicka. Uczelnia dużą wagę przykłada do praktyki. Studenci mają stały kontakt z salą sądową oraz z wyróżniającymi się kancelariami prawniczymi. SWPS oferuje także szerokie możliwości wyjazdów zagranicznych, współpracuje bowiem z ponad 60 uczelniami z 25 różnych krajów.

Więcej szczegółów na www.swps.pl

Nie masz uprawnień do komentowania