Menu
logo tjk main

Tytułem wstępu

wst1 
EGIPT - PIRAMIDY
wst2
EGIPT - SAHARA
wst3
KARPACZ
wst5
PRAGA (fot. misha)

Dziewczyny!

Poznajcie moją krótką historię, a może same zdecydujecie się pojechać w podróż swojego życia lub zrobić krok dalej i zacząć studia, które zaspokoją Waszą ciekawość na temat turystyki...

Już 3 rok powoli mija na studiach z Turystyki i Rekreacji w Poznaniu. Nie żałuję wyboru i wiem, że jeśli bym miała znowu podejmować decyzję o kierunku studiów - wybrałabym to samo, mimo, że bywają momenty gorsze i lepsze (tych jest o wiele więcej!). Od zawsze interesowałam się podróżami, poznawaniem zakątków świata i ciągle mi mało... Jestem młodą osobą, niewiele krajów zwiedziłam, ale wciąż wszystko przede mną! Moja przygoda życia dopiero się zaczyna!

A zatem, co tak naprawdę skłoniło mnie do podjęcia tych, a nie innych studiów? Hmm… z początku pomyślałam sobie, że to dość spokojny, a zarazem bardzo ciekawy kierunek. Mogę poznać technikę pracy z turystami, powody, dzięki którym wybierają miejsca swojego wypoczynku, czy jak spędzić aktywnie, a przede wszystkim bezpiecznie czas wolny. Jest wiele innych intrygujących zagadnień dotyczących turystyki, ale wszystkiego uczę się krok po kroku i na wszystko jeszcze przyjdzie pora. Mój rozwój w tym kierunku na pewno nie pójdzie na marne. Wiąże z nim już teraz swoje przyszłe plany i nadzieje.

Chciałabym nie tylko pomóc w rodzinnym interesie, ale również otworzyć coś własnego. A sądzę, że mam duże możliwości, bo rynek turystyczny wciąż się rozwija!

Jako mała księżniczka w wieku 8 lat wyjechałam pierwszy raz za granicę. Już wtedy posmakowałam kultury innego kraju, jego tradycji, zobaczyłam przepiękne zabytki i świetnie się przy tym bawiłam zwiedzając największy park rozrywki w Europie - Disneyland we Francji! Wtedy sobie właśnie postanowiłam, że na Francji się nie zakończy moja przygoda z turystyką. Zobaczyłam jeszcze kilka innych ciekawych krajów, które postaram się przybliżyć w następnych moich artykułach...

Podróżowanie jest pamiątką na całe życie. W naszej pamięci na zawsze pozostają przeżycia z tych kilku dni. Możemy chociażby poznać fascynujące, a zarazem dość kontrowersyjne kultury innych krajów, tradycje, które zapadną nam w pamięci, smaki kuchni z całego świata i wiele, wiele innych! Kto by nie chciał spróbować przejażdżki na słoniu czy tradycyjnego dania w kraju, z którym obcujemy? To tak jak przyjechać do Polski i nie spróbować ruskich pierogów czy bigosu! To jest obowiązek każdego turysty, nie ważne jaki jest jego cel podróży - wypoczynkowy, rekreacyjny, kulturowy czy nawet motywacyjny, MUSI zaznać odrobiny egzotyki każdego kraju! Nie wyobrażam sobie pojechać do stolicy Czech i nie zasmakować knedlików bułczanych, a w Grecji nie napić się tradycyjnej mrożonej kawy Frappe. Każdy kraj ma swój urok, choć czasami graniczy on z obrzydzeniem i z niechęcią. Nie akceptujemy codziennego życia mieszkańców obcego kraju, ale budzi to w nas jeszcze większą ciekawość. Chcemy zagłębiać się w tajniki specyficznego dla beduinów pieczenia chleba czy poznać sekrety powstawania szampana. Odwróćmy zatem sytuację – dla niektórych obcokrajowców dziwne wydają się kolorowe stroje ludowe, lany poniedziałek tzw. dyngus czy dożynki. Dla nas to dość normalne, zwykła codzienność, coroczne świętowanie, a dla Chińczyka czy Meksykanina nowość. Tak samo jest w naszym przypadku, czym więcej poznajemy tym bardziej nas to intryguje i fascynuje i chcemy brać w tym czynny udział, nie ważne jak bardzo jest to "dziwne" czy frapujące.

Dla jednych jest to pasja a dla drugich podróżowanie jest sposobem na życie. Jedna z Was będzie czerpała z tego przyjemność, korzystała z atrakcji regionu, opalała się na piaszczystej plaży czy spacerowała górskimi szlakami, natomiast druga będzie brała z Waszej satysfakcji korzyści finansowe, będzie chciała przewodniczyć Wam, pokazywać świat, zabytki, opowiadać o kulturze, a może nawet podjąć się organizacji wycieczki, której nigdy nie zapomnisz do końca życia.

Może jednak skusisz się na podróż swojego życia?

Zapraszam, wkrótce kolejne artykuły.

 

Paulina Dorna
Studentka Turystyki i Rekreacji w Poznaniu

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież