Menu
logo tjk main

FashionPhilosophy Fashion Week Poland – relacja Aneta Dmochowska

FashionPhilosophy Fashion Week Poland – relacja Aneta Dmochowska

W niedzielę 21.04.2013, zakończyła się VIII edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Czyja kolekcja dobrze wypadła na wybiegu Designer Avenue, kto był faworytem pokazów Off out of schedule, jakie ciekawe rzeczy działy się w Concept Store, co można było kupić w strefie Showroom - na te pytania i na wiele innych odpowiem specjalnie dla naszych Czytelniczek.

Impreza odbywała się głównie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie znajdował się wybieg Designer Avenue (Aleja Projektantów) oraz przestrzenie handlowo-rozrywkowe. Natomiast pokazy Off out of schedule miały miejsce w Domu Towarzystwa Kredytowego. Organizatorzy jednak przewidzieli problem przemieszczania się z miejsca na miejsce i ułożyli harmonogram tak, aby w pierwszą część dnia odbywały się prezentacje kolekcji w jednym budynku, a dopiero później w drugim. A czym się różnią te dwa wybiegi? Designer Avenue to kwintesencja Tygodnia Mody, która ma zadanie przedstawić najlepsze projekty na następny sezon. Off out of schedule natomiast stawia na modę awangardową i młode, obiecujące talenty.


Bez nazwy-2

źródło: materiały FashionPhilosophy Fashion Week Poland

 

Jak wypadła tegoroczna Aleja Projektantów? 
Kolekcje, na które czekano z niecierpliwością, nie zawiodły, a pozostałe budziły przeróżne emocje. Wśród gwiazd Tygodnia Mody pojawiło się też sporo debiutantów: ANNISS i FILIP ROTH (rok temu w Off out of schedule)/ CHARLOTTE ROUGE / SHABATIN / SYLWIA ROCHALA / WOJTEK HARATYK / MONIKA MROŃSKA FOR NORMAN / NICK NACK.

Największe emocje wzbudził pokaz MMC Studio, którego zjawiskowość podkreśliła rewelacyjne propozycje marki na sezon jesień/zima. W ubraniach widać próbę przełamania sportowego stylu wyrafinowaną elegancją oraz inspiracje modą lat 70. Pokaz uwieńczyła Joanna Horodyńska - muza projektantów MMC Studio. 

 Bez nazwy-3

(Strona 1 z 8)

Nie masz uprawnień do komentowania