Menu
logo tjk main

FashionPhilosophy Fashion Week Poland – relacja Aneta Dmochowska - Strona 7

FashionPhilosophy Fashion Week Poland – relacja Aneta Dmochowska - Strona 7

 Bez nazwy-21
Pokaz Orsay

źródło: http://blog.fashionweek.pl/

 

Do udziału w Tygodniu Mody zaproszono też artystów zza wschodniej granicy. Pierwszym gościem specjalnym była białorusinka Yulija Hilevich, która zaprezentowała kolekcję nawiązującą do rosyjskiej literatury i sukni empire z XIX wieku, jednocześnie mocno zakotwiczoną we współczesności. Pierwszy dzień zamknął pokaz Slava Zaitsev - legenda mody radzieckiej, kostiumograf i projektant. Jego kolekcja przepełniona była ornamentami i kwiecistymi wzorami. 

 Bez nazwy-22

Bez nazwy-23

Slava Zaitsev – fot. Przemysław Stoppa 

 

Dwie pozostałe projektantki, które pojawiły się jako goście specjalni, to autorki kolekcji zaprezentowanych wcześniej na Lwowskim Tygodniu Mody. Marta Wachholz-Biczuja zaproponowała klasyczną, kobiecą garderobę, a Roksolana Bogutska połączenie eleganckich sylwetek z ukraińskimi haftami. 

 

Bez nazwy-24

źródło: materiały FashionPhilosophy Fashion Week Poland

 

Pokazy Off out of schedule wypadły bardzo interesująco 
Faworytami byli THUNDER BLOND, KAS KRYST, KATARZYNA GÓRECKA i IMA MAD. Thunder Blond przyjęty został różnie, większość zachwycała się kolorystyką i krojem projektów. Marka Kas Kryst debiutowała w dobrym, awangardowym stylu, natomiast Katarzyna Górecka pokazała nową wizję amerykańskich nastolatek, konkursów piękności i licealnej hierarchii. Ima Mad postawiło na tematykę sakralną - historia św. Łucji jako symbol poświęcenia i sprzeciwu przejawia się w zestawieniach kolorystycznych, które subtelnie się zacierają, wskazując na cienką granicę między światłem i cieniem. Podsumowując, awangardowi projektanci pokazali to, co najciekawsze i najoryginalniejsze, podkreślając wszystko niesamowitym tłem inspiracji. 

(Strona 7 z 8)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież