Menu
logo tjk main

FashionPhilosophy Fashion Week Poland – relacja Aneta Dmochowska - Strona 7

FashionPhilosophy Fashion Week Poland – relacja Aneta Dmochowska - Strona 7

 Bez nazwy-21
Pokaz Orsay

źródło: http://blog.fashionweek.pl/

 

Do udziału w Tygodniu Mody zaproszono też artystów zza wschodniej granicy. Pierwszym gościem specjalnym była białorusinka Yulija Hilevich, która zaprezentowała kolekcję nawiązującą do rosyjskiej literatury i sukni empire z XIX wieku, jednocześnie mocno zakotwiczoną we współczesności. Pierwszy dzień zamknął pokaz Slava Zaitsev - legenda mody radzieckiej, kostiumograf i projektant. Jego kolekcja przepełniona była ornamentami i kwiecistymi wzorami. 

 Bez nazwy-22

Bez nazwy-23

Slava Zaitsev – fot. Przemysław Stoppa 

 

Dwie pozostałe projektantki, które pojawiły się jako goście specjalni, to autorki kolekcji zaprezentowanych wcześniej na Lwowskim Tygodniu Mody. Marta Wachholz-Biczuja zaproponowała klasyczną, kobiecą garderobę, a Roksolana Bogutska połączenie eleganckich sylwetek z ukraińskimi haftami. 

 

Bez nazwy-24

źródło: materiały FashionPhilosophy Fashion Week Poland

 

Pokazy Off out of schedule wypadły bardzo interesująco 
Faworytami byli THUNDER BLOND, KAS KRYST, KATARZYNA GÓRECKA i IMA MAD. Thunder Blond przyjęty został różnie, większość zachwycała się kolorystyką i krojem projektów. Marka Kas Kryst debiutowała w dobrym, awangardowym stylu, natomiast Katarzyna Górecka pokazała nową wizję amerykańskich nastolatek, konkursów piękności i licealnej hierarchii. Ima Mad postawiło na tematykę sakralną - historia św. Łucji jako symbol poświęcenia i sprzeciwu przejawia się w zestawieniach kolorystycznych, które subtelnie się zacierają, wskazując na cienką granicę między światłem i cieniem. Podsumowując, awangardowi projektanci pokazali to, co najciekawsze i najoryginalniejsze, podkreślając wszystko niesamowitym tłem inspiracji. 

(Strona 7 z 8)

Nie masz uprawnień do komentowania