Menu
logo tjk main

HIT na wiosnę 2015 - spodnie z dziurami znów na topie

elle.com Foto: elle.com
Ponownie na topie. Znów trendy. O czym mowa? Oczywiście o spodniach z dziurami  i przetarciami. Im więcej tym lepiej. Nie ważne czy to klasyczne, proste rurki czy boyfriendy - wybór należy do Ciebie. Ważne, żeby były „zniszczone”.

Specjalnie dla Was przedstawiamy kilka modeli.

Dziurawe jeansy to alternatywa dla dzwonów, które również zrobiły wielki come back w świecie mody. Do dzisiaj nie wiadomo, kto wymyślił trend na tak zwane „przechodzone spodnie” ale można wnioskować, że muzycy lat 70 musieli mieć w tym swój wpływ. Rock’n’rollowy tryb życia i ekstremalne sytuacje życiowe sprawiały, że ich jeansy nieźle dostawały po szwach i z biegiem czasu stawały się przetartym (w każdym możliwym miejscu) materiałem - ale nadal zdatnym do użytku.

Dzisiaj takie ubranie to must have każdej dziewczyny, która lubi nonszalancję i chętnie miksuje różne style. Jeśli masz długie i zgrabne nogi, śmiało możesz założyć model z dopasowanymi nogawkami i przetarciami poziomymi. Jeśli jednak preferujesz oversize i masz pełniejsze kształty, boyfriendy z pionowymi dziurami będą idealne.

szafa1
szafa.pl

Pierwsze dziurawe spodnie weszły do kanonu mody w 2011 roku. Miały wspominać one lata 90-te i szaleńcze czasy z nimi związane. I jak widać ponownie do nas wróciły, ale w bogatszej wersji fasonów jak i kolorów. Nie da się ukryć, że jednak 2015 rok cechuje się wyrazistymi i mocnymi przetarciami, a same dziury można określić mianem XXL. Spotykane zarówno w rurkach jak i cygaretkach zniszczenia potrafią zająć nawet pół uda czy kolana. Denimowe projekty ciągle zaskakują. Kiedyś tylko na typowych, niebieskich jeansach, teraz - na każdym spodniowym materiale. Porwać można prawie wszystkie rodzaje spodni, zaczynając od tych długich a na szortach kończąc. Pytanie tylko: jak to zrobić?

szafa2
Fot.elle.com

Niestety przetarte spodnie potrafią kosztować więcej niż zwykłe, gładkie jeansy. Przykład? Najtańsze rurki z dziurami w H&M kosztują aż 149 zł. Podobny model, ale bez „dodatków” można nabyć raptem za 79 zł. Przez takie zniszczenia cena spodni rośnie podwójnie. Jakieś rozwiązanie? Najłatwiejszym a zarazem najtańszym sposobem na uzyskanie modnych spodni jest po prostu samoistne zniszczenie ich. Wpisując w Google - „Jak zniszczyć jeansy” okazuje się, że nie tylko żyletka będzie potrzebna. Odplamiacz, pumeks i papier ścierny również warto jest mieć pod ręką. Reszta zależy od nas samych. To jak przetrzemy swoje rurki, wytniemy na nich dziury, pozostaje w sferze wyobraźni. Pewne jest, że tak wykonane spodnie będą unikatem i nikt takich mieć nie będzie.

Magda Surmacz

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież