Menu
logo tjk main

MODA EKO - BĄDŹ EKO!

MODA EKO - BĄDŹ EKO!

Czym jest właściwie eko-moda, dlaczego jej popularność rośnie w siłę i czy w Polsce można być modnym w zgodzie z naturą - to nieliczne z wielu pytań, które część z nas zadaje sobie w związku z nową kolekcją wiosenno-letnią H&M Conscious, promowaną przez sławną Vanessę Paradis.

Specjalnie dla naszych czytelniczek zbadamy zjawisko ekologicznej mody i dowiemy się, czy eko to nowy luksus!

Ekologia to temat na topie - od kilku lat systematycznie pojawia się w mediach i staje przedmiotem naszych rozmów. Staramy się zdrowo odżywiać, w sklepach szukamy ekologicznej żywności, a w domu zaczynamy segregować śmieci. Ale ekologia nie ogranicza się jedynie do dbania o nasz organizm czy o głoszenie hasła recyklingu - również moda staje się eko!


2

weheartit.com

 

Pomysł na ekologiczne ubrania i akcesoria zrodził się podobnie jak wszystkie propozycje propagujące zdrowy tryb życia ora dobro planety. Earth Pledge - organizacja, zaangażowana w promocję i wspieranie zrównoważonego rozwoju - zauważa, że co najmniej 8 tysięcy chemikaliów jest używanych do przetworzenia surowców na tekstylia, a 25% pestycydów używanych na świecie wykorzystuje się do uprawy nieorganicznej bawełny. Rzeczywistość, zafascynowana wcześniej syntetycznymi tkaninami i tańszymi kosztami produkcji, zaczyna pomału dostrzegać potrzebę ochrony środowiska.

 

3a

Uprawa organicznej bawełny
kaufmann-mercantile.com

 

Większość ubrań, które znajdziemy w sieciówkach, to produkty z różnej jakości syntetyków, często niemające nic wspólnego z organicznymi materiałami. Dodatkowo jest to odzież szyta na miarę masową - stąd często widzimy na metkach znane nam hasło MADE IN CHINA. Jest to kontrprzykład dla kolejnego ważnego terminu w dziedzinie eko - mody etycznej. Etyka ginie w momencie, kiedy nie ma poszanowania dla osób, które biorą udział w produkcji ubrań czy akcesoriów. Wiele firm stosuje taką taktykę, aby ponieść jak najmniejsze koszta związane z wyprodukowaniem poszczególnych sztuk, stąd większość naszej garderoby, zakupionej w sklepach sieciowych, pochodzi m. in. z Chin, gdzie stawki za godzinę pracy są zdecydowanie niższe niż w Europie czy Ameryce. 

(Strona 1 z 4)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież