Menu
logo tjk main

MODA EKO - BĄDŹ EKO! - strona 4

MODA EKO - BĄDŹ EKO! - strona 4
 

Trashion to nie tylko domowe rozwiązanie - od dłuższego czasu obok pokazów mody casualowej czy eleganckiej, pojawiają się wydarzenia promujące śmieciową odzież - JUNK FASHION. Eventy te odbywają się zarówno w najmodniejszych stolicach świata, jak i w Krakowie oraz innych polskich miastach. Materiały są przeróżne, możemy podziwiać sukienki z papieru i spódnice z folii bąbelkowej. Kreacje wyglądają ciekawie, ale prawdopodobnie żadna z nich nie nadaje się do praktycznego użytku. 

Jeśli odrzuca nas myśl o śmieciowych rozwiązaniach, zawsze możemy postawić na ubrania z second handów czy babcinej szafy. Zwolennicy stylu vintage z pewnością będą zachwyceni. Skoro materiały te zostały wcześniej wyprodukowane i już raz zatruły środowisko, ekologicznym gestem będzie wybranie starych sukienek zamiast świeżutkich nabytków z sieciówek.

Warto też wspomnieć o aukcjach charytatywnych na rzecz dobra naszej planety, które w świecie mody są dosyć popularnym zjawiskiem. Często można się spotkać ze sprzedażą limitowanych kolekcji, wiążących się z przekazaniem jakiejś części kwoty na akcje związane z propagowaniem ekologicznego podejścia do otaczającej nas przyrody.

Doskonałym przykładem jest projekt Runway to Green, skupiający najsłynniejsze marki (tj. Alexander Wang, Burberry), które stworzyły po jednej eko-kreacji na pokazy mody, odbywające się pod szyldem organizacji.  

 

10

facebook.com

 

Szeroko rozwinięte myślenie ekologiczne otacza nas z wielu stron, mimo że czasem tego nie dostrzegamy i wybieramy ubrania, które mają negatywny wpływ na środowisko. Oczywiście, to nasza decyzja, czy postawimy na syntetyki, czy na surowce organiczne. Niestety, często wybór ten utrudniają ceny i mała dostępność ekologicznych produktów. Miejmy nadzieję, że wkrótce to się zmieni! A tymczasem warto przejrzeć propozycje najnowszej kolekcji H&M Conscious - może wpadnie Wam coś w oko! 

  

Aneta Dmochowska, 20l

(Strona 4 z 4)

Nie masz uprawnień do komentowania