Menu
logo tjk main

Ubrania unisex, styl militarny, megginsy - czyli o tym jak kategoria płci wpływa na modę

hub.coe.int Foto: hub.coe.int
Kiedy idziemy na zakupy, automatycznie skręcamy do działu damskiego. Dlaczego czasami w ogóle nie interesujemy się tym, co proponują sklepy w kolekcjach męskich?

Czemu panuje ścisły podział mody pod względem płci? To pytanie, na które odpowiedź jest prosta - jestem kobietą, dlatego kupuję ubrania na dziale dla kobiet. A co się dzieje, gdy bardziej podobają nam się męskie kolekcje? Jak reaguje moda, kiedy do głosu dochodzi kategoria płci?

Ostatnio popularnym i ważnym terminem w modowym środowisku są ubrania unisex.
Moda uniwersalna to trend, próbujący wznieść się ponad różnice między damskimi i męskimi ubraniami oraz akcesoriami. Pokazuje, że wszystko może pasować na każdego, skupia się na podobieństwach i wygodzie.

Czym się charakteryzuje moda unisex? Przede wszystkim prostotą a także minimalizmem. Uniwersalizm jest casualowy - są to głównie T-shirty i akcesoria, ponieważ w ich przypadku najmniej zależy od konkretnych sylwetek. Czasami możemy znaleźć też kurtki, marynarki lub płaszcze, które idealnie odnajdą się zarówno w męskiej, jak i damskiej stylizacji.

Propozycje tarcz uniwersalnych zegarków firmy S.T.A.M.P.S. Każda ok. 100 zł


Większość sklepów promuje podział kolekcji według płci i kategorii wiekowej. Rzadko spotykane są rozwiązania, skupiające się na modzie uniwersalnej. Pomimo maskulinizacji wizerunku kobiecego, w sieciówkach i w luksusowych sklepach często promowana jest zwiewność oraz subtelność, która nie odpowiada kategoriom mody unisex.
(Strona 1 z 4)

Komentarze  

+1 #1 Majeczka02 2013-10-26 18:46
Witam
przeczytałam artykuł i zaczęłam się zastanawiać, dlaczego nie mam ubierać się tak jak lubię. Nie twierdzę, że nie patrzę na modę, ale lubię ciuszki wygodne i ładne, a czy to będą męskie czy damskie - jest mi to obojętne. Ważne, abym dobrze wyglądała a przede wszystkim dobrze się czuła. Więc jeśli faceci chcą chodzić w damskich fatałaszkach - proszę bardzo. Mam tylko nadzieję, że będą się w nich dobrze czuć, jak my kobiety w ich.
Cytować

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież