Menu
logo tjk main

Ubrania unisex, styl militarny, megginsy - czyli o tym jak kategoria płci wpływa na modę - Strona 2

hub.coe.int Foto: hub.coe.int
Uniwersalność często przejawia się w modzie casualowej, sportowej czy streetowej, głównie w przypadkach, gdzie stylizacje damskie niewiele różnią się od męskich. Bluzy, spodnie, różnokolorowe tenisówki i trampki to elementy garderoby dwóch płci.

Propozycje River Island dla miłośniczek stylu sportowego
źródło: riverisland.com


Również takie dodatki jak m.in. czapki z daszkiem lub niektóre fasony okularów pasują do męskich i damskich stylizacji. Większość akcesoriów jest uniwersalna ze względu na brak rozmiarów, które są główną przyczyną różnicy między kolekcjami.

1. GUESS ok. 440 zł
2. Mitchell And Ness Los Angeles Lakers ok. 105 zł
3. etsy.com ok. 39 zł
4. ASOS ok. 135 zł
5. fashionunion.com ok. 74 zł
6. Ray-ban ok. 620 zł
7. Ray-ban ok. 610 zŁ
8. ASOS ok. 140 zł


Problem z modą uniwersalną tkwi głównie w różnicach pomiędzy sylwetką męską a damską. To oczywiste, że inaczej wygląda fason kurtki dla kobiet, a inaczej dla mężczyzn. Uniwersalizm zwraca się więc w stronę ubrań, które nie skupiają się na kroju.
(Strona 2 z 4)

Komentarze  

+1 #1 Majeczka02 2013-10-26 18:46
Witam
przeczytałam artykuł i zaczęłam się zastanawiać, dlaczego nie mam ubierać się tak jak lubię. Nie twierdzę, że nie patrzę na modę, ale lubię ciuszki wygodne i ładne, a czy to będą męskie czy damskie - jest mi to obojętne. Ważne, abym dobrze wyglądała a przede wszystkim dobrze się czuła. Więc jeśli faceci chcą chodzić w damskich fatałaszkach - proszę bardzo. Mam tylko nadzieję, że będą się w nich dobrze czuć, jak my kobiety w ich.

Nie masz uprawnień do komentowania