Menu
logo tjk main

Ubrania unisex, styl militarny, megginsy - czyli o tym jak kategoria płci wpływa na modę - Strona 4

hub.coe.int Foto: hub.coe.int
Nie tylko spodnie na dziale damskim mają metki boyfriend - w sklepach możemy też znaleźć kurtki, marynarki czy modne zegarki. Czasami zdarza się, że ten trend silnie pokrywa się z modą unisex, jednak raczej to są tylko inspiracje, których specjalnym zadaniem jest podkreślenie kobiecej sylwetki.

1. River Island ok. 200 zł
2. Warehouse ok. 60 zł
3. River Island ok. 220 zł
4. Topshop ok. 175 zł
5. Topshop ok. 230 zł


Również w innych kolekcjach można natknąć się na wpływy męskich stylizacji. Przykładem może być popularny od kilku sezonów trend militarny, który z łatwością opanował sieciówki. Zazwyczaj jest domeną stylizacji jesiennych, ale również i na ten sezon można znaleźć kurtki inspirowane wojskowymi mundurami.

Propozycje sklepu New Look:
1. Kurtka ok. 300 zł
2. Spodenki ok. 75 zł
3. Kurtka ok. 174 zł
4. Bluzka ok. 64 zł
5. Kurtka ok. 130 zł
6. Bluzka ok. 30 zł


Moda męska również inspiruje się kobiecymi trendami, jednakże często są to nietypowe rozwiązania. Kontrowersyjnym przykładem mogą być modne od zeszłego sezonu megginsy - alternatywna wersja legginsów dla mężczyzn, którą spopularyzowali m.in. Lenny Kravitz czy Russell Brand.

Moda szybko reaguje na nasze potrzeby - kiedy kobiety zakochują się w męskich ubraniach, takie inspiracje widzimy w damskich kolekcjach. Podobnie z mężczyznami, którzy pozazdrościli nam obcisłych, ale zarazem wygodnych, materiałowych legginsów. Moda męska i damska współgrają ze sobą, często kreując podobny wizerunek dwóch płci w oparciu o inne rozwiązania. Pamiętajmy też o trendzie unisex, który pokazuje nam, że wszyscy możemy dobrze wyglądać w tych samych ubraniach.


Aneta Dmochowska, 20l.
(Strona 4 z 4)

Komentarze  

+1 #1 Majeczka02 2013-10-26 18:46
Witam
przeczytałam artykuł i zaczęłam się zastanawiać, dlaczego nie mam ubierać się tak jak lubię. Nie twierdzę, że nie patrzę na modę, ale lubię ciuszki wygodne i ładne, a czy to będą męskie czy damskie - jest mi to obojętne. Ważne, abym dobrze wyglądała a przede wszystkim dobrze się czuła. Więc jeśli faceci chcą chodzić w damskich fatałaszkach - proszę bardzo. Mam tylko nadzieję, że będą się w nich dobrze czuć, jak my kobiety w ich.

Nie masz uprawnień do komentowania