Menu
logo tjk main

Jak poradzić sobie z zajadami i pękającymi wargami?

Jak poradzić sobie z zajadami i pękającymi wargami?

Przykry problem zajadów i pękających warg dotyka wiele z nas. Zajad w kąciku ust przeszkadza i utrudnia normalne funkcjonowanie, a dodatkowo nie wygląda najlepiej. Na dodatek zazwyczaj pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie.

Pewnie nieraz zastanawiałaś się dlaczego tak się dzieje…

Jeśli pojawi się u Ciebie taka dolegliwość, bardzo prawdopodobne, że brakuje Ci witaminy B2. Witaminę tą możesz suplementować preparatami zakupionymi w aptece, albo dużo prościej zapewniając jej odpowiedni poziom w diecie.

Witaminę B2 znajdziesz w popularnych produktach, takich jak:
- jajka
- mleko (już jedna szklanka mleka dziennie zapewnia aż 25% dziennego zapotrzebowania!)
- sery
- mięsa drobiowe i wieprzowe
- suche nasiona roślin strączkowych i mąki z wysokiego przemiału

najwięcej jednak witaminy B2, znajduje się w drożdżach piekarskich.

Jak widać produkty bogate w witaminę B2 są łatwo dostępne i prawie zawsze znajdziesz je w swojej lodówce. Nie trudno też będzie zapewnić ich odpowiedni poziom w diecie.

Witamina B2 jest rozpuszczalna w wodzie co oznacza, że organizm usuwa jej nadmiar razem z moczem, dlatego nie musisz się martwić, że przyjmiesz jej zbyt dużo.

Pamiętaj, że wiele zależy od naszego sposobu żywienia i z wieloma przypadłościami możemy poradzić sobie same.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież