Menu
logo tjk main

Jak dobrać firany i zasłony do pomieszczeń?

Jak dobrać firany i zasłony do pomieszczeń?
Zasłony i firany są często niedoceniane. Nie zastanawiamy się zbytnio nad ich wyborem, tylko kupujemy pierwsze, które wpadną nam w oko. Nie zdajemy sobie sprawy, że to błąd. Tak naprawdę zasłony i firany mogą zupełnie odmienić oblicze naszych pomieszczeń, więc warto bardziej przemyśleć nasz wybór. Na co konkretnie zwracać uwagę?

Zacznij od wyboru odpowiedniej długości
Właściwa długość zasłon i firan jest niezwykle ważna. Jeśli dokładnie wszystkiego nie zmierzymy, to możemy oszpecić nasze mieszkanie. Mamy dwa warianty wyboru odpowiedniej długości firan. Pierwszy to sięgające do parapetu, a drugi do podłogi. Musimy przemyśleć, które rozwiązanie w naszym przypadku lepiej się sprawdzi. W kuchni dłuższe firany mogą być bardzo niepraktyczne, za to świetnie będą się prezentować w salonie.

Ważne jest też połączenie długości firan oraz zasłon. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Krótkie firany i długie zasłony to najpopularniejsze rozwiązanie, które zawsze świetnie się sprawdzi. Jeszcze ciekawszy efekt osiągniemy, gdy jedno i drugie będzie długie. Natomiast kiepsko będą wyglądać długie firany i krótkie zasłony. Takie połączenie raczej nigdy dobrze się nie prezentuje. Warto też pamiętać, że w przypadku krótkich firan mamy dużo więcej możliwości. W tej sytuacji możemy upinać zasłony na różne sposoby i tworzyć nietypowe połączenia.

Zastanów się nad właściwym rodzajem zawieszenia
Kolejną sprawą, którą warto przemyśleć jest rodzaj zawieszenia. W tym przypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jaki jest najlepszy wybór. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Wyróżnia się trzy najpopularniejsze rodzaje zawieszenia: na taśmie marszczącej, na szelkach i na kółkach. Wszystkie z nich możemy przypiąć do karnisza drążkowego, ale tylko niektóre do szynowego lub drążków-szynowego. Dlatego na samym początku warto się zastanowić, jaki typ karnisza występuje w naszym mieszkaniu. Najczęściej wybiera się firany na taśmie marszczącej, które bardzo łatwo założyć i od razu są gotowe. Natomiast te na szelkach i kółkach dają nam znacznie większe możliwości aranżacyjne. W dodatku firany na kółkach najłatwiej się przesuwa. Bez względu na to, jaki rodzaj firan wybierzemy, warto zajrzeć na stronę https://strefafiran.pl/, gdzie mamy ogromny wybór.

Pamiętaj też o odpowiednim zaciemnieniu
Nie zapominajmy też o praktycznej funkcji firan, czyli ochronie przed słońcem i wścibskimi spojrzeniami. Zanim więc przejdziemy do wyboru tych właściwych, powinniśmy przemyśleć, czy zamierzamy zawiesić same firany, czy może dołączymy do nich zasłony. W drugim przypadku wybór będzie znacznie ładniejszy. Wszystko dlatego, że wówczas wystarczy skupić się na wyglądzie firan. Trochę inaczej wygląda sytuacja, gdy zamierzamy zawiesić je same. Wtedy warto zadbać o to, aby właściwie chroniły nasze pomieszczenia przed promieniami słonecznymi. Dlatego w takiej sytuacji powinniśmy wybierać takie, które cechują się dużym stopniem zaciemnienia. Dzięki temu łatwiej będzie nam funkcjonować.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież