Menu
logo tjk main

Stare rzeczy jak nowe

Stare rzeczy jak nowe
Masz dość sztampowych wnętrz, jednolitych wzorów, oklepanych schematów w aranżacji wnętrz? Cenisz sobie unikatowość, niebanalność, a przede wszystkim kreatywne podejście do stylistyki Twojego domu, czy mieszkania? W takim razie retro styl jest dla Ciebie. Meble z duszą wygrzebane gdzieś z pchlich targów albo z antykwariatów. Rozłożyste sofy, nietypowe komody, mieszanka stylów, która odwołuje się do różnych epok. Jeśli jesteś artystyczną duszą z plastycznym zacięciem, to możesz rzeczom tym dać nowe życie poprzez ich renowację na przykład w stylu decoupage.

Styl Retro 60-tych -90-tych lat
Styl retro ceni sobie pokoleniowy charakter rzeczy, nie podąża za nowoczesnymi trendami i najnowszymi rozwiązaniami, a wręcz przeciwnie - odnosi się do tego co było i z przeszłości czerpie inspiracje. Wiele rzeczy w tym stylu nie jest nowych - jedynie naśladuje te znane z lat 60-tych, czy 70-tych, a nawet późniejszych, niektóre je po prostu imitują.

Cechą charakterystyczną są na pewno drewniane krzesła, komody na nóżkach, solidne regały, niskie ławy kawowe, fotele z drewnianymi oparciami. W takiej stylistyce króluje także mieszany styl barwny: kolor niebieski, musztardowy, brązowy, czerwony i złoty. Takie zestawienie sprawia, że wnętrza w takiej retro aranżacji to swoisty wehikuł czasu, który przenosi nas do pomieszczeń zapamiętanych z lat młodości.

Taka aranżacja została na nowo doceniona i w wielu polskich domach powracają rzeczy, które jeszcze niedawno wyrzucało się na śmietnik. Wielu designerów zajęło się renowacją mebli z dawnych lat, a zainteresowanie taką stylistyką jest ogromne. Do łask wracają także dodatki, które królowały we wnętrzach od lat 60-tych - czarno-białe fotografie, gramofony lub adaptery, radia i wysokie głośniki w drewnianych obudowach.

Retro styl inaczej
Do słowa „Retro” znanego w aranżacji wnętrzarskiej przypisane są odpowiednie skojarzenia, ale stary styl to decoupage, który pozwala przedmiotom starym zaistnieć na nowo. Zwłaszcza renowacja mebli w tym stylu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co prawda wymaga ona pracy i kreatywności, ale meble, takie jak szafy, komody, krzesła, zyskują dzięki niej nowego blasku i coś co kiedyś było przeznaczone na śmietnik, po renowacji techniką decoupage staje się prawdziwą ozdobą salonu.

Zastosowanie serwetek ozdobnych w tej technice nadaje wnętrzu i jego stylistyce nieco angielskiego, romantycznego stylu, jednak duże znaczenie w tym temacie ma wybór wzoru i metody obróbki, która starym rzeczą nada nowego klimatu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież