Menu
logo tjk main

Sławne żony i kochanki

Sławne żony i kochanki
Znane, podziwiane, ich życiorys intryguje i wzbudza zainteresowanie tysięcy ludzi na całym świecie. Skąd o ich nazwisku wiemy? Cenione pisarki, piosenkarki, malarki, a może głowy państwa? Nie wszystkie. Pomimo własnej kariery, największy rozgłos zyskały dzięki sławnym partnerom. Potrafiły wykorzystać ich reputację, trafiając na łamy gazet jako ikony mody, stylu, sukcesu. Żony i kochanki prezydentów, piosenkarzy, dyktatorów na stałe zapisały się w kartach historii.

Marilyn Monroe

1
1. (Po lewej) Marlin Monroe. Scena z filmu Słomiany wdowiec.
2. (Po prawej) Od góry: John Kennedy, Joe DiMaggio, Marlon Brando

Marilyn Monroe popularność przyniósł film Mężczyźni wolą blondynki. Szybko stała się symbolem seksu. Jej wizerunek opierał się w dużej mierze na kreacji innej słynnej aktorki - Jean Harlow. Mało kto o tym pamięta lub wie. Większość filmów, w których grała, straciła ważność dawno temu. Natomiast jej romanse i skandale szokują do dziś. Swoim wdziękiem podbijała męskie serca. Do kochanków Marilyn zaliczają się m.in. reżyser Elia Kazan, aktor Marlon Brando, baseballista Joe DiMaggio. Trzykrotnej mężatce, największy rozgłos przyniósł romans z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Johnem Kennedym. Do legendy przeszło wydarzenie ucieczki z planu filmowego, aby zmysłowym i zachrypniętym głosem zaśpiewać Happy Birthday. Perwersyjne tajemnice romansu ujawniane są do dziś i budzą zainteresowanie każdego. Media donoszą nie tylko o flircie z prezydentem. W apartamencie nowojorskiego hotelu odbywały się rzekome orgie z udziałem wszystkich trzech braci Kennedy. W bezwstydnych imprezach brał udział nawet Frank Sinatra. Intrygującymi sekretami Marilyn nie daje o sobie zapomnieć po ponad 50 latach od swej śmierci.

Ewa Braun

2
3. Adolf Hitler wraz z Ewą Braun

Ewa Braun była najsławniejszą kochanką Hitlera. Po raz pierwszy późniejszego dyktatora spotkała gdy miała 17 lat, pracując jako asystentka i modelka jego osobistego fotografa. Pozornie wykreowany wizerunek naiwnej oraz poddanej rządcy kobiety, historycy zaczęli od niedawna prostować. Dostępne źródła ukazały ją w zupełnie innym świetle. Nie była pozbawiona pasji - poważnie traktowała fotografowanie i miała co do tego niewątpliwe zdolności. To ona kreowała portret krwawego przywódcy jako troskliwego męża stanu. Niektóre zdjęcia wykorzystane były do pocztówek propagandowych. Ciężko jednoznacznie scharakteryzować postać Ewy i określić wpływ na życie Hitlera. Złośliwi mawiają - kobieta, która pokochała potwora. Pewny jest fakt, że sławę zyskała dzięki bliskiej relacji z Adolfem Hitlerem.
(Strona 1 z 3)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież