Menu
logo tjk main

Instagram od kuchni - co kryją zdjęcia?

Instagram od kuchni - co kryją zdjęcia? Foto: facebook.com/chompoo.baritone/photos
Tysiące followersów, miliony lajków - to świat w którym żyją osoby z najbardziej kreatywnymi zdjęciami. Czy ich realne życie jest tak samo fascynujące jak na fotografiach wrzucanych do sieci? Niestety nie. Dzięki odpowiednim filtrom i dobrym ujęciom pokazują nierzeczywiste obrazy.

To nic nowego, że internet mami nas pięknymi kłamstwami. Szczególnie Facebook i Instagram. I chociaż przy tym pierwszym można jeszcze dojść do prawdy, tak przy drugim jest już ciężej. W końcu obraz mówi więcej niż słowa. Zwiedzanie świata, piękne krajobrazy, wyszukane dania. Sama jestem posiadaczką konta w tej cudownej aplikacji i nie raz dałam się nabrać na pozorną rzeczywistość. Ciężko w to uwierzyć, ale poza kadrem świat wygląda całkiem inaczej.

Użytkownicy Instagrama zazwyczaj chcą pokazać się od jak najlepszej i najczystszej strony. Moda na fit życie to wciąż gorący temat i w internecie jest mnóstwo zdjęć promujących zdrowy styl życia. Nietuzinkowe potrawy, dobra zabawa podczas ćwiczeń a także drogi sprzęt. Do tego piękne światło, wyraziste zdjęcie i lecą serduszka nabijając prestiż konta danej osoby. Gdzie jest haczyk?

insta1
facebook.com/chompoo.baritone/photos

Mieszkanka Tajlandii Champoo Bartione postanowiła wypuścić na światło dzienne serię zabawnych zdjęć, które mają pokazać życie poza kwadratowym ujęciem. Pozbawione filtrów zdjęcia, w całości mają unaocznić powszechną prawdę - zdjęcia może i są piękne, ale nijak się mają do rzeczywistości. Na swoim profilu na Fb udostępniła galerię w której można oglądać jej twórczość. A robi ona wrażenie. I wywołuje salwy śmiechu. Coś co kiedyś wydawało nam się niesamowite kryje zabawną aczkolwiek brutalną prawdę. Internetem rządzi kłamstwo.

Australijska modelka Essena O'Neill również ujawniła szokujące fakty. Usuwając ponad 2 tysiące zdjęć, a później udzielając wywiadu opowiedziała jak przez tworzenie fałszywej osobowości i bajkowego życia zatraciła siebie, swoją wartość i godność. Obecnie czynnie działa przeciwko promowaniu wirtualnego świata, które młode osoby wpędza w kompleksy.

insta2
facebook.com/chompoo.baritone/photos

Zdrowa żywność, drogi sprzęt, wystawne życie. A tak naprawdę? Zupki chińskie, zwykły smartfon i romantyczna kolacja w KFC. Zdjęcia Champoo są profesjonalne, a to za sprawą ukończonych studiów fotograficznych w Instytucie Kig Mongut of Technology Ladkrabang w Tajlandii. Każda fotka należy do projektu o nazwie „#slowlife”. Warto się temu bliżej przyjrzeć i zapoznać z genezą całego przedsięwzięcia. Ludzie to świat. Świat to ludzie. Nie możemy sami sobie wciskać bajek. Najwyższa pora odejść od mass mediów i otworzyć oczy na realia.

Ja na pewno baczniej będę obserwować profile na instagramie i z dużą rezerwą podchodzić do zdjęć jakie tam znajdę. W końcu kto wie jakie sekrety skrywa dana fotografia.

Magda Surmacz

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież