Menu
logo tjk main

Nie dziel się łóżkiem. Mały-duży problem

Są mieszkańcami naszych domów w każdej szerokości geograficznej. Dzielimy z nimi nasze łóżko, materace, pościel. Dzieci obcują z nimi bawiąc się pluszakami na dywanach czy wykładzinach. Uwielbiają nasze psy i koty. Nie są widoczne, ale możemy odczuwać ich obecność. Skutki przebywania razem to zatkany nos, cieknący katar, kaszel i swędząca skóra. Obecność roztoczy kurzu domowego to dla alergika realne zagrożenie.

Poznać wroga
Roztocze kurzu domowego - to pajęczaki o licznych odnóżach, niewidoczne gołym okiem. Ich wielkość wynosi zaledwie 0,3-0,4 mm.1 Rozmnażają się w wilgotnym i ciepłym środowisku. Głównie żywią się złuszczonym naskórkiem ludzkim i zwierzęcym. Najszybciej rozwijają się w miejscach o optymalnych warunkach do życia i rozmnażania, a najwięcej jest ich w materacach, pościeli, dywanach, zasłonach, tapicerowanych meblach i pluszowych zabawkach. W naszej strefie klimatycznej idealne warunki do rozwoju populacji mają w miesiącach ciepłych czyli od czerwca do końca października. W miesiącach chłodniejszych ich liczebność maleje. Co zatem sprawia, że to właśnie w okresie jesienno-zimowym najbardziej odczuwamy skutki alergii na roztocza kurzu domowego?

Wraz ze spadkiem wilgotności powietrza i zmianą temperatury w pomieszczeniach, liczebność roztoczy kurzu domowego maleje. Wydawałoby się że problem „mamy z głowy”. Nic bardziej mylnego. Ze względu na zmniejszoną wentylację pomieszczeń, szczelne okna, sezon grzewczy, objawy alergii mogą się nasilić. Wpływ na to mają substancje alergizujące zawarte w odchodach roztoczy kurzu domowego. Podczas ścielenia łóżka, w trakcie sprzątania poprzez ruch powietrza, wysuszone cząstki przemieszczają się i dostają przez nasz układ oddechowy do organizmu. To może powodować nasilenie symptomów alergii występujących właśnie w tym okresie. U osób uczulonych mogą pojawić się objawy ze strony:
- nosa - zazwyczaj pojawia się z rana uczucie zatkanego nosa, kichanie i katar
- skóry - osoby mające atopowe zapalenie skóry(AZS) odczuwają wzmożone jej swędzenie
- oczu - może dojść do zapalenia spojówek, silnego swędzenia i łzawienia
- układu oddechowego - kaszel, który może powodować duszność a w przypadku nieleczonej alergii może prowadzić do astmy oskrzelowej

Pod jednym dachem z psem
Przeświadczenie, że uczula nas sierść psa lub kota jest błędem. To co wywołuje u nas reakcje alergiczne to białka, które znajdują się w składzie ich śliny. Wysuszone jej cząstki obecne są na dywanach i kanapach. Naskórkiem zwierząt odżywiają się także roztocza, które dodatkowo dzięki przyssawkom na odnóżach, doskonale utrzymują się na skórze i sierści naszych pupili.

Mając alergika w domu koniecznie wprowadź w życie kilka prostych zasad.
- Podziel waszą przestrzeń na strefy - Twoja sypialnia i łóżko dziecka to miejsca, do których pupil absolutnie nie ma wstępu. Bądź konsekwentna!
- Po każdej zabawie, spacerze, dotykaniu obroży czy miski pupila dokładnie umyj ręce.
- Podczas zabawy nie pozwalamy, aby zwierzak lizał twarz Twoją lub dziecka.
- Polub sprzątanie. Odkurzanie i mycie podłóg powinno stać się Twoim codziennym nawykiem.
- Zlikwiduj wszystkie „kurzołapy” - puszyste dywany, ciężkie zasłony. Ograniczy to osadzanie się roztoczy kurzu domowego, które odżywiają się naskórkiem zwierząt.
- Często sprzątaj legowisko czworonożnego przyjaciela. Wybierz takie, które można prać w pralce w temperaturach powyżej 60 stopni.

Podwójne działanie
Alergia na roztocze kurzu domowego i sierść zwierząt to alergie całoroczne. Nie oszukujmy się, nie jesteśmy w stanie wyeliminować ich z naszego otoczenia w całkowity sposób nawet poprzez częste pranie i sprzątanie. To co może nam pomóc to leki antyhistaminowe łagodzące dokuczliwe objawy alergii. Warto pamiętać o tym, aby wybierać leki najnowszej generacji, na przykład desloratadynę, która blokuje receptory histaminowe w organizmie. Jej wygodna formuła, tabletki rozpuszczającej się na języku, nie wymaga popijania. To rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu na spadek formy, a cenią sobie również wygodę stosowania leku (taką tabletkę można przyjąć w każdym miejscu, w każdej sytuacji). Istotną cechą desloratadyny jest to, że nie powoduje spadku koncentracji i senności. Nie wpływa więc na naszą aktywność i możliwości intelektualne w pracy, szkole i domu. Antyhistaminiki najnowszej generacji to idealna broń w objawach alergii na roztocze kurzu domowego i sierść Twojego pupila.

Do rodziny leków Hitaxa należą: Hitaxa Fast i Hitaxa Fast Junior!

Hhitaxa fast1ITAXA FAST
Lek OTC dla dorosłych
Sposób użycia: 1 tabletka na dobę
Forma leku: tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej (nie trzeba popijać, można stosować w każdym miejscu i w każdej sytuacji)
Ilość tabletek w opakowaniu: 10 sztuk
Cena jednego opakowania: ok 12 zł
Wskazania: objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (tj. zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład na roztocza). Do objawów tego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

HITAXA FAST JUNIOR
hitaxa juniorLek OTC dla dzieci powyżej 6. roku życia
Sposób użycia
: 1 tabletka na dobę
Forma leku: tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej (nie trzeba popijać, można stosować w każdym miejscu i w każdej sytuacji)
Ilość tabletek w opakowaniu: 10 sztuk
Cena jednego opakowania: ok. 14 zł
Wskazania: objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (tj. zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład na roztocza). Do objawów tego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Produkty rodziny Hitaxa Fast to:
SPRAWDZONE DZIAŁANIE2
- substancja przeciwalergiczna o udowodnionym działaniu na większość objawów alergii, np. kichanie, świąd, wydzielina z nosa, świąd podniebienia, świąd, zaczerwienienie lub łzawienie oczu
- działa długo i łagodzi objawy alergii

WYGODA STOSOWANIA
- nowoczesna tabletka natychmiast rozpuszczająca się w ustach
- większa wygoda i łatwość podania - leku nie trzeba popijać, można przyjąć w każdym miejscu i w każdej sytuacji
- pyszny owocowy smak
- wygodne dawkowanie - tylko 1 tabletka
- dostępna bez recepty

Hitaxa Fast
Nazwa produktu leczniczego i nazwa powszechnie stosowana: Hitaxa Fast (Desloratadinum)
Dawka substancji czynnej: Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 5 mg desloratadyny.
Postać farmaceutyczna: Tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej.
Wskazania do stosowania: Produkt Hitaxa Fast jest wskazany w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa lub pokrzywką.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na loratadynę.
Opakowanie: 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej.
Podmiot odpowiedzialny: Adamed Consumer Healthcare S.A., Pieńków 149, 05-152 Czosnów.
Cena rekomendowana: ok. 12 zł

Hitaxa Fast Junior
Nazwa produktu leczniczego i nazwa powszechnie stosowana: Hitaxa Fast junior (Desloratadinum)
Dawka substancji czynnej: Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 2,5 mg desloratadyny.
Postać farmaceutyczna: Tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej.
Wskazania do stosowania: Produkt Hitaxa Fast Junior jest wskazany w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa lub pokrzywką.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na loratadynę.
Opakowanie: 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej.
Podmiot odpowiedzialny: Adamed Consumer Healthcare S.A., Pieńków 149, 05-152 Czosnów.
Cena rekomendowana: ok. 14 zł

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Grupa Adamed to polska firma farmaceutyczno–biotechnologiczna, która powstała dzięki własnej myśli naukowej i własnym patentom. Obecnie jest producentem ponad 250 produktów, oferowanych pacjentom w 60 krajach na świecie. Posiada swoje przedstawicielstwa w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie i na Ukrainie. Aktualnie zatrudnia 1600 osób. Od 2000 r. firma prowadzi własną działalność badawczo-rozwojową, przeznaczając na ten cel kwotę 900 mln zł. Tworzy konsorcja naukowo-badawcze z wiodącymi uczelniami oraz instytutami naukowymi. Własność intelektualna firmy chroniona jest wieloma patentami. Więcej informacji o Grupie Adamed można uzyskać na stronie internetowej: www.adamed.com.pl1 http://www.alergia.org.pl/pacjent/alergeny/roztocza.htm Uczulenie na roztocze kurzu mieszkaniowego - powszechny problem alergologiczny, prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński. Data dostępu: 15.09.2016

2 Charakterystyka Produktu Leczniczego Hitaxa fast

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież