Menu
logo tjk main

Koniec grudnia… początek sezonowych wyprzedaży!

Koniec grudnia… początek sezonowych wyprzedaży!
Black Friday, Cyber Monday, -20%, -30%, -50%, -70%.... WOOOW! To wcale nie odliczanie do startu promu kosmicznego, ale do totalnego szaleństwa zakupowego.

Byliście może podczas Czarnego Piątku w sklepach? I co kupiliście? :)
Jeśli coś o czym marzyliście i na co polowaliście - to super! Ale jeśli coś „bo była niska cena” - powinna zapalić się czerwona kontrolka z litanią: „czy ja naprawdę tego potrzebuję, czy ja to chcę, czy w tym dobrze wyglądam, czy się dobrze w tym czuję, czy do mnie pasuje”...

Ja lubię kupować ubrania (nie jest to nowością:)), ale po tylu latach praktyki staram się uważać i nie dawać się nabrać na super oferty, które czasem mają na celu wypchnięcie ze sklepu niezbyt chodliwego towaru, krzyków mody (krótkich), po prostu nadwyżek półkowych.

PUŁAPKA NR 1 - super niska cena
Koszulka kosztowała 40zł,a teraz 15zł? Genialnie, jeśli Ci się przyda, ale jeśli jest w niedobrym dla Ciebie kolorze lub jest 176589 koszulką w Twojej szafie (a 20% ma nieoderwane metki), lub jest bardzo słabej jakości, to nie jest żadna okazja. To typowa strata czasu (na stanie w kolejce, przymierzanie i nawet ściąganie z wieszaka) i pieniędzy.

PUŁAPKA NR 2 - dobra cena wysokiej jakości rzeczy
Buty, które normalnie kosztują 1500 teraz za 400zł? Super! Pod warunkiem, że: pasują do Twoich ubrań, do Ciebie, nie kupujesz ich tylko dlatego, że kiedyś TYLE kosztowały, a praktycznie nie będziesz w nich chodzić. Często zdarza się, że podoba się coś i jest mocno drogie, ale znajdujemy inną rzecz w niższej cenie, która też kiedyś była droga i jest PRAWIE dobra. No właśnie sprawa dotyczy tego „prawie”. Warto tracić czas i pieniądze na „prawie” dobre? Trzeba to zbilansować, często wychodzi jednak na to, że lepiej kupić coś, co się naprawdę chciało.

PUŁAPKA NR 3 - super niska cena dobrej jakości rzeczy
To teoretycznie mix powyższych, ale praktycznie najczęściej popełniany błąd. Taka super cena, a rzecz była kiedyś mega droga lub jest mega porządna. Sama kupiłam kiedyś mega porządną, drogą spódnicę w śmiesznej cenie, było to już trochę czasu temu. Jaki był tego skutek... Czułam się w niej i tak źle, bo nie pasowała do mnie, nigdy jej nie nosiłam, miałam porządną rzecz w szafie, która zabierała tlen i miejsce. Dodatkowo żal jej było wyrzucić. Znasz to? Never, never, nikagda.:)

PUŁAPKA NR 4 - wyprzedaż -70% kontra -30%
Twój ukochany sklep ma stopniowanie wyprzedaży? Nie bądź jak sprinter robiący 10 raz z rzędu falstart. Poczekaj na wyższy procent. :) Ta zasada obowiązuje jednak tylko dla zakupów, które nie są czymś, co musisz mieć. Jeśli podoba Ci się płaszcz, ale dasz radę bez niego żyć - poczekaj, jeśli jednak ma to być Twój jedyny płaszcz - łap, bo możesz już go nie znaleźć. Dodatkowo przy przecenach -70% patrz punkt 1 plus czerwona kontrolka z litanią pytań...

To są pułapki, które można łatwo wyeliminować, nie zagracać swojego domu, głowy i nie obciążać konta. Ewentualnie jeśli już coś kupiłaś/kupiłeś - można zawsze zapytać stylistki - co dalej z tym zrobić. :)

O trikach wyprzedażowych - promocja: 199,98zł, skreślona cena 299zł (jak przed promocją cena regularna była 199,99zł) można również pisać elaboraty, ja tylko podpowiem, że warto uważać na sklepy ze sprzętem elektrycznym/elektronicznym, tam promocje wyglądają mniej więcej w ten sposób, szczególnie te z napisem TYLKO TERAZ ;)))...
 
111 26 29a

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież