Menu
logo tjk main

Rozszyfruj mężczyznę po jego SMS-ach

Rozszyfruj mężczyznę po jego SMS-ach Foto: Shutterstock.com
Technika coraz śmielej zawłaszcza nasze życie, również i związki. Wiele par flirtuje na początku znajomości esemesując lub wysyłając wiadomości na Facebooku. Czy tego chcemy czy nie, to w jaki sposób piszemy i zwracamy się do siebie nawzajem, dużo o nas świadczy, a jeszcze więcej potrafi powiedzieć o samym mężczyźnie.

Choć kobiety są mistrzyniami w czytaniu między wierszami, metoda ta nie zawsze się sprawdza kiedy rozmawiamy z potencjalnymi partnerami. Ich wiadomości mogą być wyjątkowo lakoniczne (ale wbrew temu zawierać wiele treści i sensu), albo niemądre (wskazujące jednak, że bardzo stresuje się rozmową z Tobą).

Warto dowiedzieć się co tak naprawdę mężczyzna myśli, gdy wysyła Ci uśmiechniętą emotikonkę, a kiedy nie odpowiada przez kilka godzin.

Czy bardzo mu zależy? Czy szybko odpisuje?
Niektórzy mężczyźni nie piszą często i głównie to co możesz zobaczyć to słowo: wyświetlone... Jeżeli nie trudzi się by odpowiedzieć, najprawdopodobniej nie jest szczególnie Tobą zainteresowany. Dlatego pamiętaj by nie wysyłać dziesięciu wiadomości pod rząd z pytaniem czy odczytał wiadomość. Wytłumaczenie z jego strony, że nie zauważył lub że jest „roztrzepany”, raczej nie jest prawdziwe i źle o nim świadczy. Wystarczy wiadomość: „dzień dobry”, by uznać, że pamięta o Tobie nawet gdy jedzie do pracy o ósmej rano.

Są jednak i tacy mężczyźni, którzy prowadzą zakręcone i pełne obowiązków życie. Wtedy nie panikuj, jeśli nie odpowiada od razu. Aczkolwiek ci panowie, którzy zawsze szybko odpisują na wiadomości, chcą pokazać się z jak najlepszej strony oraz udowodnić, że zależy mu na Tobie i możesz mieć w nim oparcie. Prawdziwie zainteresowany Tobą partner nie będzie długo milczał, chociażby był w pracy czy na spotkaniu. Napisanie odpowiedzi nie trwa przecież kilka godzin a chwilę.

Jak z jego gramatyką?
Z jego wiadomości bardzo łatwo odczytać czy zna dobrze gramatykę i zasady ortografii, a to z pewnością świadczy o jego inteligencji i wykształceniu. Z drugiej strony, jej nieznajomość wcale nie musi wskazywać na to, że jest nieodpowiednią osobą dla Ciebie. Znajomość gramatyki może być jedynie niewielką wskazówką jaki on jest, czy dba o poprawność, czy jednak jest niechlujny i niedokładny.

Długość wiadomości
Odpowiada krótkimi tekstami czy długimi zdaniami? Z długości jego SMS-ów także można wywnioskować jak bardzo jest Tobą zainteresowany. Im dłuższa i poprawna wypowiedź, tym bardziej mu się podobasz. Zależy mu na dobrym kontakcie i chce Tobie zaimponować. Jeżeli przesyła wyłącznie emotikonkę, musisz wiedzieć, że najprawdopodobniej chce utrzymać z Tobą flirt, niedopowiedzianą atmosferę podrywu, ale niekoniecznie wie jak to zrobić.

Jak się naprawdę zachowuje?
Według niektórych osób, łatwiej jest nawiązywać i utrzymywać kontakt poprzez SMS-y, niż w realu, ale jeśli Twoja sympatia zachowuje się inaczej podczas gdy piszecie, a inaczej kiedy się spotykacie, musisz być ostrożna. Możesz mieć do czynienia z kłamcą i kimś, kto za wszelką cenę chce Cię oczarować. Możliwe także, że SMS-y piszesz z zupełnie inną osobą niż z tą z którą się spotykasz…

Czy inicjuje kontakt i ostatecznie chce się spotkać?
Ciągłe pisanie i brak kontaktu osobistego nie jest najlepszą oznaką. Mężczyzna, który twierdzi, że mu się podobasz, będzie chciał się z Tobą skontaktować, nawet zadzwonić by usłyszeć Twój głos, a na końcu spotkać. Jeśli Twój obiekt zainteresowania nie proponuje wspólnych wyjść, raczej nie zasługuje na Twoją uwagę. Traktuje sms-owy flirt jako rozrywkę w trakcie nudnego biznesowego spotkania i urozmaicenie nudnych chwil.

Nie przejmuj się jeśli odkryłaś jedno z powyższych zachowań u swojego partnera. To nie zawsze musi oznaczać brak zainteresowania Tobą. Jeśli zaś powtarza się ono regularnie, a do tego więcej niż jedno z powyżej opisanych, poważnie zastanów się czy aby na pewno on Cię szanuje. Przemyśl, czy warto kontynuować znajomość, ponieważ prawdziwie zakochany mężczyzna jest w stanie zrobić wszystko dla swojej kobiety, nawet rzucić spotkanie z kolegami by dowiedzieć się co u Ciebie słychać.

Justyna Jędrych

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież