Menu
logo tjk main

Baby shower - jak udekorować mieszkanie na babskie „pępkowe”?

Baby shower - jak udekorować mieszkanie na babskie „pępkowe”?
Przyjście na świat nowego członka rodziny to prawdziwa rewolucja. Tak ważne wydarzenie wymaga więc odpowiedniej oprawy. Dlatego - z roku na rok - coraz większą popularnością w Polsce cieszy się amerykańskie baby shower. Organizując imprezę, przyszłe mamy powinny postawić na oryginalne i niesztampowe rozwiązania. W pamięci zapadną na pewno unikatowe, własnoręcznie przygotowane dekoracje. Nie ma bowiem piękniejszej pamiątki od tej, w której wykonanie wkładamy nie tylko energię, lecz także serce.

Baby shower organizuje się tuż przed rozwiązaniem. To czas, kiedy przyszła mama może spotkać się z przyjaciółkami i koleżankami. Po porodzie aktywność towarzyska zostanie bowiem na jakiś czas ograniczona. Taka impreza musi być więc wyjątkowa! Ważna - oprócz obecności bliskich, pysznego jedzenia i prezentów, jest także towarzysząca przyjęciu „otoczka”. Aby odpowiednio przygotować się na tę uroczystość, najlepiej poszukać oryginalnych rozwiązań, dzięki którym przyjęcie będzie inne niż wszystkie. Istnieje mnóstwo motywów dekoracyjnych lub pomysłów utrzymanych w duchu „do it yourself”.

Kolorowo i niesztampowo
Dekorując dom, warto wybrać motyw przewodni wydarzenia. Może to być jeden - główny kolor lub bohater bajki czy kreskówki. Dzięki temu dobór girland, balonów, serpentyn czy innych dodatków (np. serwetek i świeczek) stanie się prostszy oraz spójny z wizją całego przyjęcia. Zadbajmy jednak, aby wymienione wyżej elementy nie dominowały, tylko wzajemnie się uzupełniały. Kiedy mamy już „podstawowe gadżety”, pora na coś naprawdę wyjątkowego. Elementem dekoracyjnym, który z pewnością pozytywnie zaskoczy wszystkie uczestniczki imprezy, będą ubranka maluszka w niecodziennym entourage. W centralnym miejscu w mieszkaniu należy rozwiesić rzemyk, żeby potem - na jego całej długości, przy pomocy spinaczy - zaczepić kolorowe sukienki, śpioszki i body. Tak przygotowana dekoracja będzie witać gości i przypominać im o nowym członku rodziny.

Ozdoby już „na wejściu”
Czymś, co z pewnością na twarzach zebranych wywoła niemałe zaskoczenie, będzie zawieszony na drzwiach wianek. Jednak zamiast polnych kwiatów czy róż, do jego wykonania użyć należy… pieluszek! Na kawałku kartonu - za pomocą cyrkla bądź dużego talerza odrysowujemy dwa okręgi - jeden mniejszy, drugi większy. Następnie je wycinamy, by uzyskać pierścień (szer. 5 cm), na który później nakleimy pieluszki. Możemy użyć do tego także gotowych gadżetów, np. okrągłych ozdób z drewna. Zanim jednak do tego dojdzie, „koło” należy pomalować. - Świetnie sprawdzą się w tym przypadku emalie Śnieżka Moje Deko. Mała puszka farby lub kolorowy spray z drobinkami złota czy srebra potrafi zdziałać cuda - zmienić zwykłą rzecz w wyjątkową - mówi Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego w FFiL Śnieżka SA. Tak, w szybki i efektowny sposób przejdziemy do kolejnego etapu tworzenia ozdoby na baby shower, czyli naklejenia lub zamocowania za pomocą zszywek zawieszki. Następny krok to zwinięcie pieluszek w rulonik i obwiązanie ich gumką recepturką. „Zawiniątka” owijamy kolorową, szeroką tasiemką. Później przyklejamy je klejem lub dwustronną taśmą do pomalowanego wcześniej pierścienia. Ostatni etap to zamocowanie ozdobnej kokardy i zawieszenie „wianka” na drzwiach mieszkania bądź na żyrandolu. Przygotowana w ten sposób dekoracja jest zarówno atrakcyjna, jak i użyteczna. Pieluszki bowiem będzie można jeszcze wykorzystać.

Alfabet miłości i kreatywności
Czymś, co podbije serca nie tylko przyjaciółek przyszłej mamy, lecz także maluszka, jak już pojawi się na świecie, będą drewniane literki z jego imieniem. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę, aby za ich pomocą przyozdobić mieszkanie. Możemy zamówić je u stolarza bądź zakupić w Internecie, a później pięknie ozdobić. - Każdą z literek warto pomalować na inny kolor, używając do tego emalii Śnieżka Moje Deko. Przyda nam się do tego mały pędzelek bądź wałek. Gdy powłoka wyschnie, możemy literki dodatkowo udekorować, np. w złote kropki lub kreski. Wystarczy zaopatrzyć się w metaliczny spray z tej samej kolekcji, przyłożyć szablon z wzorem i spryskać drewnianą ozdobę - podpowiada Anna Szymaszek. Emalie dostępne są w opakowaniach o pojemności 125 ml i 200 ml, a spraye - 150 ml. Tak wykonaną ozdobę łączymy ze sobą za pomocą ozdobnego sznurka czy wstążki i zawieszamy w wybranym miejscu w domu, np. nad łóżeczkiem.

Od serca, dla serca
Kiedy dom jest już przygotowany na prawdziwe baby shower, czas pomyśleć też o gościach. Przyszła mama i jej dziecko zostaną zasypane prezentami. Miłym akcentem byłby więc osobisty podarunek wręczony zaproszonym osobom. W tym przypadku najlepiej sprawdziłaby się własnoręcznie wykonana pamiątka, która nie tylko będzie przypominała o mającym nadejść radosnym wydarzeniu, lecz także stanie się funkcjonalnym dodatkiem do wystroju wnętrz mieszkań naszych przyjaciółek. Dobrym pomysłem może być wykonanie pięknej ramki - tchniemy w nią nowe życie za pomocą złotego sprayu z efektem diamentu.

Przygotowanie imprezy, która zapadnie w pamięć bliskim osobom wymaga dużej kreatywności. Przy aranżacji domu i przygotowywaniu atrakcji na przyjecie, warto o pomoc poprosić przyjaciółki. Będzie to dodatkowa okazja do spędzenia wspólnego czasu oraz prawdziwa kopalnia nietypowych i zaskakujących pomysłów. Wszystko po to, aby należycie i „z przytupem” przygotować się na przyjście na świat nowego członka rodziny!


Sniezka ozdoby baby shower 2Sniezka Moje Deko emalie spraye1

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież