Menu
logo tjk main

Impreza karnawałowa po irlandzku

irlandzkaIrlandia jest krajem intrygujących tradycji oraz bardzo ciekawej i wyjątkowej kultury, która pięknie reprezentuje się również poza granicami Zielonej Wyspy. Irlandczycy to bardzo weseli i w dużej części otwarci ludzie, łączący swoje wielowiekowe tradycje ze wspaniałą zabawą i muzyką, kochaną przez ludzi na całym świecie. Stąd pochodzi również znakomita whiskey, uważana za prawdziwe dobro narodowe.

Chociażby z tych powodów możemy jako pomysł na naszą imprezę karnawałową wybrać Irlandię - jako wzór dobrej zabawy i naprawdę świetnej whiskey.

Dziś podamy kilka ciekawych przepisów na drinki z whiskey, które rozgrzeją każdą imprezę.

Na wstępie musimy jednak zaznaczyć, by do opisywanych drinków używać prawdziwej irlandzkiej whiskey (potrójnie destylowanej), dzięki czemu nasza zabawa karnawałowa będzie oddawała prawdziwy klimat i smak Zielonej Wyspy.

Whiskey z piwem imbirowym i limonką
Podczas wspólnych zabaw w irlandzkich rytmach warto spróbować drinka, który zapewni nam energię i pozwoli się bawić do samego rana.

Nasza pierwsza propozycja to prawdziwa gratka dla miłośników imbirowego smaku oraz delikatnej irlandzkiej whiskey.

Składniki:
50 ml irlandzkiej whiskey
Wysokiej jakości piwo imbirowe
Kostki lodu
Duży plaster limonki

Sposób przyrządzenia:
Naszego imbirowego drinka możemy przygotować w dużej szklanicy, wypełnionej do połowy kostkami lodu. Wystarczy wlać whiskey do szklanki, uzupełnić ją naprawdę dobrej jakości piwem imbirowym i dodać wyciśnięty wcześniej plaster limonki. Bardzo prosty drink, który zaskoczy Was swoim aromatem i kompozycją smaku.

Irlandzki koktajl
Następna propozycja to dosyć mocne połączenie różnych alkoholi, co jednak sprawia, że jego smak docenią nawet najbardziej wybredni koneserzy dobrych trunków.

Składniki:
60 ml irlandzkiej whiskey
2 krople absyntu
2 krople syropu blue curacao
2 krople likieru maraschino
1 kropla wódki Angostura Bitters
Oliwka

Sposób przygotowania:
Wszystkie nasze składniki wlewamy po kolei do kieliszka do sherry i delikatnie mieszamy. Do dekoracji dodajemy do drinka jedną zieloną oliwkę. Powstały aromat przeniesie Was do ojczyzny św. Patryka i zaprosi do intensywnej zabawy karnawałowej.

Wiśniowy Manhattan
Ostatnia propozycja w naszym zestawieniu powinna szczególnie przypaść do gustu kobiecej części zebranego towarzystwa, a także przenieść nas w rejony smakowe drugiej ojczyzny Irlandczyków - USA, dokąd wielu z nich wyemigrowało. Jego delikatny smak zawdzięcza niezwykłej kompozycji whisky i owoców.

Składniki:
60 ml irlandzkiej whiskey
20 ml Lillet Blanc
5 wiśni (lub malin)
Lód

Sposób przygotowania:
Wszystkie nasze składniki umieszczamy w shakerze koktajlowym i mocno wstrząsamy kilka razy. Następnie naszą zawartość przesączamy przez bardzo drobne sitko do mocno schłodzonego kieliszka, na koniec dekorując jedną wisienką.

Impreza karnawałowa pod irlandzkim szyldem z pewnością zapewni Wam wiele godzin świetnej zabawy i pozwoli się rozkoszować irlandzką whiskey w nowych odsłonach do białego rana...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież