Menu
logo tjk main

Sałatka wiosenne wspomnienie

salatka2Choć lato minęło, do wiosny jeszcze daleko, za oknami jesienna słota, są sposoby na to, by przywrócić wspomnienia minionych, słonecznych dni.

Proponuję zatem sałatkę o wdzięcznej nazwie „Wiosenne wspomnienie", która przywodzi na myśl pyszne nowalijki. Co prawda teraz możemy o nich jedynie pomarzyć, ale jest jeszcze ostatni dzwonek by skorzystać z ostatnich, w miarę tanich i dobrych smakowo warzyw.

Sałatka jest lekka, kolorowa i najlepiej smakuje w dniu jej przygotowania, ze względu na zawartość sałaty masłowej, która w kolejnym dniu już nie prezentuje się najlepiej.

 

Sałatka wiosenne wspomnienie

Oto składniki:

- sałata masłowa - główka

- pomidory – 5-6 szt.

- ogórek zielony – 2 szt.

- rzodkiewki - pęczek

- szczypior – pęczek

- majonez

- sól i pieprz

 

Przygotowanie (niezwykle proste):

Sałatę kroimy (nie drzemy) w drobne kawałki (krótkie paski), pomidory kroimy w małą kosteczkę, ogórka i rzodkiewkę w drobne paseczki. Dodajemy pokrojony szczypior, majonez według uznania oraz przyprawy.

 

Świetnie smakuje z ciepłym pieczywem, sprawdza się również jako dodatek do wszelkiego rodzaju mięs. Jedno jest pewne – pyszna, lekka i szybko znika

 

Smacznego!

 

Magdalena Zbytek-Książkiewicz, (30l.)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież