Menu
logo tjk main

Refleksje o marzeniach

Refleksje o marzeniach

Czas na refleksję, bo długo mnie tutaj nie było! A dlaczego? Pochłania mnie coraz więcej nauki związanej właśnie z moimi studiami, egh... Czas porządnie odsapnąć od przytłaczającej i dłużącej się sesji! Wszystkim wydaje się, że kierunek Turystyki i Rekreacji jest dla tych co to robią aby „odbimbać” sobie studia... A Wy jak myślicie?

Hmm, ja Was zaskoczę – nie robię tego aby zrobić tak po prostu studia, nie robię tego dla Rodziców, którzy chcą się pochwalić - „mamy w domu studentkę, przyszłą panią magister”, a robię to tylko i wyłącznie dla siebie, dla własnej satysfakcji i też dlatego, że uwielbiam podróżować! Podróże to moja pasja i moje życie. Wcale nie muszę wyjeżdżać daleko, wystarczy, że zregeneruje swoje siły za miastem, a czasem nawet będąc w mieście potrafię odnaleźć w nim wiele nurtujących mnie miejsc... Jednak mam pewne marzenia, które z czasem zostaną zrealizowane! I Wam również polecam czasem pofantazjować! ;)

Jednak na początku są... MARZENIA!!!
Marzysz o odpoczynku od cywilizacji, masz ochotę wyrwać się z tego ciągłego biegu, aż w końcu wieczorami zaczynasz rozpływać się przy filiżance herbaty albo czymś mocniejszym u boku ukochanego ;) Nie bój się! Zacznij marzyć, a marzenia jeszcze prędzej się zrealizują niż sobie wyobrażasz!

Zacznij PLANOWAĆ!
Do diaska!!! Po ciężkim dniu w pracy, non stop przy komputerze, a teraz znowu musisz siadać do laptopa?! Ej! To właśnie tutaj odnajdziesz skarbnicę pełną tajemnic, ale również tu odnajdziesz wiele interesujących Ciebie miejsc, o których nawet nie wiesz! Nie bój się tej wirtualnej otchłani, a odnajdziesz naprawdę atrakcyjne oferty, a może nawet sama coś zaplanujesz? Zostań odkrywcą, podróżnikiem, wędrownikiem... Podróże z nutką ryzyka pozostawiają po sobie wiele wspomnień!

Do startu, gotowa, RUSZAJ W DROGĘ!
A nie będziesz żałować! Pamiętaj, aby na początku dokładnie zapoznać się z polityką państwa, do którego jedziesz. Nie zapomnij o najpotrzebniejszych artykułach osobistych i odwiedź lekarza jeżeli potrzebne są szczepienia! Potem tylko realizuj swoje marzenia i baw się dobrze, tylko... Nie zapomnij aby do nas wrócić! ;) Wiem, wiem jak to ciężko powrócić do rzeczywistości...

Czyż nie wspaniałe? Oczywiście, że tak! Wiele osób z początku marzy, ale nie ma na tyle odwagi aby zrealizować swoje fantazje! Jeśli nie zaryzykujesz to nigdy się nie przekonasz jaki świat jest piękny! Pieniądze? O to martwić się nie musisz! Teraz jest wiele możliwości!

Możesz jeździć po krajach autostopem i mieszkać za darmo! Wiele rodzin z chęcią przyjmuje w swoje skromne progi turystów w zamian za niewielką pomoc np. w gospodarstwie czy w opiece nad dziećmi. Inną możliwością dla studentów jest program Erasmus w ramach, którego można wyjechać za granicę (np. Turcja, Norwegia, Wielka Brytania, Hiszpania) i uczyć się na renomowanych uczelniach lub robić praktyki z zakresu swoich studiów.

Jest tak wiele możliwości, z których warto skorzystać! Tylko trzeba odnaleźć w sobie wystarczająco dużo zapału i odwagi. Ja odnalazłam i Wam również polecam ;) Nic tak za kilka, kilkanaście lat nie cieszy jak miłe wspomnienia, piękne zdjęcia i pamiątki.

To jak? Gdzie tym razem zrealizujecie swoje marzenia? :)

Paulina Dorna
Studentka Turystyki Międzynarodowej w Poznaniu

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież