Menu
logo tjk main

Rozmiar kontra moda

Rozmiar kontra moda

Rozmiar ma znaczenie. Nie będę tutaj kadzić i mówić, że nie ma, bo ma. Znaczenie ma rozmiar, proporcje i koloryt, którym postanowiła obdarzyć nas matka natura.

Moda jest to pojęcie bardzo względne. Bo moda to część sztuki, nie można w całości mody traktować jako użytkowej. Trzeba pamiętać o tym, że niektóre ubrania w sklepach mają jedynie za zadanie umocnić pozycję marki – jako podążającą za trendami i przez to utrzymać się na rynku, i też niekoniecznie nadają się do noszenia. A już na pewno nie do noszenia przez wszystkich. Czyli nie można dać się zwariować...

... czy jest się XL – [Rozmiar XL w sensie szerokości – rozbijam stereotyp, że im większa sylwetka tym większe i luźniejsze powinny być ubrania. Jeśli masz fałdki, to nie możesz ubierać na nie namiotu!!! Nic nie może zwisać z biustu jak prześcieradło w Starożytnym Rzymie... bo wtedy deformujesz swoją figurę. Twoje ciało potrzebuje wsparcia, czyli struktury i dobrego fasonu, to ono ma działać troszkę jak gorset na całe ciało. Ubrania powinny podkreślać sylwetkę, wydobywać piękne kształty, a nie oblekać i opatulać jak kocem lub zasłoną.

Wybieraj z mody właśnie takie fasony i kroje, które ładnie obejmą Twoje ciało i nadadzą sylwetce ładną linię. Nie kamufluj się też w kolorze czarnym – to nie tak, że on wyszczupla (szczególnie, że nocą optycznie wyszczupla biały kolor), sylwetka obleczona w taki kolor wydaje się cięższa dla obserwującego. Czarny należy więc dawkować z umiarem.]

... czy jest się XS – [Tutaj wygrywa przede wszystkim ubiór warstwowy – szczególnie, jeśli natura nie obdarzyła nas hojnie na wysokości klatki piersiowej. Płytkie dekolty i zdobienia na tej wysokości – ideał. Jeśli jesteś niskiego wzrostu, wtedy wybieraj jednak nie za szerokie kroje, jednolitą tonację góra – dół. Jeśli jesteś wysoka - wtedy „szalej dusza piekła nie ma”, dowolne zestawienia kolorystyczne, do tego wszystkie nowinki projektantów szyte z myślą o modelkach – będą dla Ciebie idealne. Ty możesz nosić luźniejsze kroje, bo Twoje ciało wymaga wysubtelnienia, a nie wsparcia.]

Jeśli jesteś tzw. średniakiem – to być może myślisz, że wygrałaś los na loterii – i to jest prawda. Popatrz tylko w lustro i zastanów się, jakie masz proporcje ciała i korzystaj z rad dla XL tam gdzie chcesz coś pomniejszyć i z rad dla XS jeśli chcesz coś poszerzyć.

 

Wybierajcie z mody to co jest dla Waszej sylwetki najlepsze, a nie to co nosi nasza koleżanka – wtedy zabawa modą będzie miała też pozytywny wpływ na to jak Was widzą inni.

Moda jest dla wszystkich! Ale nie dla każdego ten sam fason został wymyślony :)

Warto też eksperymentować – najlepiej zacząć od wprowadzenia nowego koloru w życie – chociażby najpierw
na rękawiczkach.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież