Menu
logo tjk main

Szaleństwa internetowe. Jak rozsądnie kupować w sieci?

Szaleństwa internetowe. Jak rozsądnie kupować w sieci?
Od roku 2000, który straszył nas robakiem milenijnym minęły tak naprawdę całe cyfrowe dekady. Wcześniej można było połączyć się z siecią, żeby sprawdzić swoją pocztę na brzęczącym połączeniu modemowym, a po 2000 era Internetu nabrała pędu.
 
W tej chwili już nie tylko możemy swobodnie klikać i przeglądać witryny aukcyjne lub sklepowe. Możemy nawet w sklepie stacjonarnym za pomocą telefonu zamówić sobie daną rzecz - czasem sklep udostępnia aplikację do zeskanowania kodu rzeczy ….i już - mamy to w telefonie i klik zamawiamy!

Dzięki wirtualnym zakupom możemy się wyluzować po pracy, poszukać prezentów, zrobić sobie prezent popijając kawkę i siedząc we własnych papuciach lub nawet w drodze do domu.... Nie musimy jechać do centrum, biegać pomiędzy wieszakami, wdychać wysuszonego przez klimatyzację powietrza (ojjjj wiem coś o tym, a raczej moje śluzówki ;))). Generalnie sklepy internetowe to cała masa plusów. Przeglądamy sobie tylko ofertę sklepów odzieżowych, drogeryjnych i innych. Patrzymy - mamy czas, ubrania na wieszakach nie są poupychane, a sprzedawczynie nie mierzą wzrokiem. Możemy się też spokojnie zastanowić i wrócić do sklepu za kilka godzin, nie nadwyrężając swojego czasu i nóg. Dodatkowo jest to idealne rozwiązanie jeśli np. w sklepie stacjonarnym nie ma już rozmiaru, albo jeśli robimy zakupy poza granicami kraju - świat stoi przed nami otworem! (czasem gorzej z kosztami wysyłki, ale też sporo sklepów oferuje wysyłkę za free worldwide, powyżej pewnej kwoty). Generalnie oszczędzamy czas i nasze zakupy nie znają granic (dosłownie).

Sklep stacjonarny jednak nadal ma sporą przewagę. Bo o ile wirtualna rzeczywistość karmi właściwie tylko jeden z  naszych zmysłów - wzrok, o tyle w sklepie stacjonarnym możemy poczuć zapach, dotknąć materiału, zobaczyć na własne oczy (a nie zawierzyć fotografowi i naszemu sprzętowi), przymierzyć - czyli idealnie dopasować, a w przypadku kosmetyków wypróbować.
Właśnie przymierzanie jest w przypadku ubrań kluczowe, bo ubrania na zdjęciu to nie to samo co ubrania układające się na naszej sylwetce. Ale jeśli zna się daną markę i rozmiarówkę właściwą danej marce (bo jak wiadomo - rozmiar rozmiarowi nierówny), wtedy ze spokojem możemy ryzykować.

Sklepy internetowe powoli znajdują rozwiązania na nasze bolączki - Gwarantują bezpłatną wysyłkę i zwrot - poprzez kliknięcie na stronie i wezwanie kuriera. Wręcz idealny układ. Należy jednak spojrzeć na ceny multibrandowych sklepów - bywają mocno zawyżone w stosunku do innych. I bezpłatna wysyłka staje się droższym niejednokrotnie o 40% ubraniem.
Tutaj też z pomocą przychodzi nam Internet i porównywarki cen, oraz Google które z chęcią znajdzie nasz wymarzony ciuch w lepszej cenie. Kupowanie 50 rzeczy na raz, przymierzanie ich w domu i oddawanie ma też inny wymiar finansowy - może niewielki, zależny od kwoty, którą wydamy i od czasu, w którym ją odzyskamy oraz stopy procentowej na naszym koncie/lokacie - czyli ile stracimy nie mając pieniędzy na koncie.

Wartym uwagi rozwiązaniem i pogodzeniem sklepu internetowego i stacjonarnego są promocje :). Czyli przymiarki po cenie normalnej, a zakup od razu po pojawieniu się oferty promocyjnej w internecie - genialne i szybkie! (w poprzednim artykule zwracałam uwagę na to, że wyprzedaże internetowe są szybkie i często zostaje mniej rzeczy, bo nie możemy się doczekać na kolejne zniżki i klikanie dzieje się czasami za szybko :)).

Co wybrać? Jeśli znamy siebie i swój rozmiar - polowanie w internecie jest bezpieczne. Często warto jednak przymierzyć ubrania i trzeba pamiętać, że dostawy do domu za free często nie są takie za free.

Cdn. W następnym artykule -  na co zwracać uwagę polując w necie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież