Menu
logo tjk main

Wiosna 2013

Wiosna 2013

Kolejny sezon nadszedł dość szybkim krokiem. Po zimie obfitującej w stany podgorączkowe i grypowe plus niezdecydowaną pogodę, nastąpiło wreszcie uwolnienie ciepłej, pozytywnej energii - przynajmniej wśród projektantów.

Sezon wiosenny rozpoczął się miksem dwóch klasycznych barw - czerni i bieli
Czarny jako ulubiony kolor większości kobiet znowu zetknął się z bielą - prawie połączenie biurowe lecz zdefiniowane przez printy, szachownice, pasy i mozaiki. Liczy się total look czyli całkowite wykluczenie innych barw. Głównie czernią i bielą bawią się Jason Wu i Marc Jacobs, ale też to połączenie występuje w innych kolekcjach - jest to więc dosyć znaczący trend.

 

1


Azja puka do drzwi

Nie wiadomo czy to dlatego, że w dobie kryzysu należy sięgnąć do kieszeni tych co mają więcej niż Europa i USA, wielu projektantów kłania się kulturze wschodu. Generalnie takie związki występowały już wcześniej, ale jest to z sezonu na sezon coraz bardziej odczuwalny trend, który na pewno pojawi się w następnych odsłonach. Kiedyś głównie firmowany przez marki takie jak Kenzo, teraz podbija dom mody m.in. Prada, młodszą linię Miu Miu. Widać ten trend głównie w kimonowych konstrukcjach i interpretacji roślinności azjatyckiej na nadrukach.

 

2

(Strona 1 z 3)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież