Menu
logo tjk main

Wiosna/lato 2015

Wiosna/lato 2015
Kolejny sezon należy uznać za otwarty. Powoli do sklepów wkraczają nowe kroje i kolory. Z każdym rokiem coraz trudniej o totalny przegląd trendów - bo powoli modne staje się wszystko, z każdym sezonem projektanci tylko dokładają nam nowe kroje.

Jedno co można powiedzieć na 100% i być tego pewnym to to, że modny stał się feminizm. Czyli ważne zaczęło być to, co zawsze staram się wpychać do główek moich kobietek-klientek, jak się czujemy w ubraniu i to jak chcemy wyglądać, a nie jakieś ogólnie przyjęte nakazy i zakazy.

Mamy ochotę wyglądać kobieco - to idziemy w sukienki/szpilki - cokolwiek nam przyjdzie do głowy, mamy ochotę pobiegać w sukience i trampkach - czemu nie. Ważne jest tylko to czy te ubrania pasują do osobowości i jak się w nich czujemy. Co nie zwalnia nas z „wyglądania” w ogóle, ale daje szerokie pole do popisów.

Zawsze trzeba szukać nowych rozwiązań i nie dać się upychać komuś w princeskę i marynarkę plus szal i obowiązkowo buty na obcasie - bo tak wcale nie wygląda się szczuplej i młodziej, a najwyżej sztywno i często staro. A takie często kalafiory poprawiam po kimś innym… Ale do meritum, trendy, trendy, trendy!

- Kwiaty na wiosnę - też mi nieoczekiwane odkrycie ;). Tym razem to nie drobniutka łączka, ale naprawdę duże kwiaty. Wzory wyraźne, motywy często zaczerpnięte z lat ’70, czasem psychodeliczne, czasem zahaczające nutką o sztukę orientu. Kolory mocne, zdecydowane, nieoczywiste połączenia kolorystyczne. Dla kogo? Jako jedna część garderoby - dla wszystkich (tylko nie malutkich i drobniutkich - bo wtedy może się okazać, ze jeden kwiat już wystarczy za całą bluzkę). Total look na spodniach plus żakiet - dla chętnych i lubiących się wyróżniać.

bloom1

- Lata ’70 wkroczyły triumfalnie na wybiegi odkąd stery u Louisa Vuitton przejął Nicolas Ghesquière, temat pociągnęła Frida Giannini (która właśnie opuściła Gucci) i nastąpił boom, taki, że aż klasyczny blue-red-white Tommy Hilfiger w nowej kolekcji umieścił lata ’70 - sporo pasków na ubraniach, rock’n’rollowe, hippisowskie motywy i gwiazdki. Trend idealny na festiwale, piękną pogodę, ale akcenty można przenieść również na poważniejszy szczebel.

702

- Skóra na każdą okazję - co sezon w nowej odsłonie. Generalnie skóra jest cały czas in. Raz retro, raz wycinana niczym koronka, innym razem na rockowo.

leather3

- Zaraz za skórą w nawiązaniu do ulubionego materiału hippisów pojawia się jeans… ale uwaga… nie byle jaki - uszlachetniony, teraz szyjemy z niego kostiumy i sukienki. Całkiem nowy wymiar eleganckiego jeansu. Uwaga ten trend dotyczy także męskiej części świata - jednak unikajmy zestawów jak za czasów Timberlake’a z Britney Spears…

jeans4

- A jak już będziemy mieć wszystkiego dosyć to zamiast całego zgiełku kolorów, kwiatów, jeansu i skóry - możemy śmiało sięgnąć po biały look. Teraz już nie tylko na ślub i komunię… białe sukienki - idealne na nadchodzący sezon. Styl albo minimalizm i sportowe kroje, albo koronki/hafty, laserowe cięcia.

white5

Oczywiście wszystkie nowe kroje, m.in. coraz bardziej wydłużające się spódnice do połowy łydki i takiej samej długości szerokie spodnie potrzebują nowych zestawów i przemyślenia „czy to jest dla mnie”. Ale - raz się żyje, a wiosna 2015 też jest raz… :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież