Menu
logo tjk main

Alkohole na kobiecy wieczór - wybór subiektywny

Alkohole na kobiecy wieczór - wybór subiektywny
W odróżnieniu od klasycznej imprezy spotkanie wyłącznie w kobiecym gronie wymaga innego podejścia - tu liczy się każdy szczegół. Aby zabawa została uznana za udaną, należy ją dokładnie zaplanować, a następnie wcielić ten plan w życie.

Jaki alkohol i dodatki wybrać?
Jedną z najważniejszych pozycji na liście będzie wybór odpowiedniego alkoholu - zapomnijmy o likierach i innych trunkach, które zwykło się uznawać za "babskie". Zamiast tego lepsze będą alkohole mocne i czyste, z odpowiednio dobranymi dodatkami. Zapewnią one nie tylko ciekawszy smak, ale i - umiejętnie dobrane - dostarczą mniej kalorii. Warto zauważyć, że picie „czystej” nie jest już atrakcyjne. Do dyspozycji mamy bowiem tak wiele różnego rodzaju składników, że szkoda byłoby z nich nie skorzystać.

Nawet, jeżeli rezygnujemy z „czystej” - to jednym z najważniejszych trunków na taki wieczór i tak powinna zostać wódka. Dostępna zarówno w postaci czystej, jak i owocowej, z bogatą paletą smaków. W sklepach znaleźć można zarówno odmiany słodkie (brzoskwinia, malina czy mandarynka), jak i nieco kwaskowe (cytryna i grejpfrut). Ze względu na tę właśnie różnorodność może być więc składnikiem wielu drinków - wystarczy zmieszać ją z lodem, owocowym dodatkiem bądź tonikiem, aby otrzymać wyjątkowy napój.

W roli dodatków sprawdzają się zwłaszcza nektary oraz syropy owocowe. W sklepach sporo jest produktów, które nie zawierają dużo cukru, a mimo to idealnie nadają się do łączenia ich z kieliszkiem wódki. Dodając do tego lód, mamy już gotowy pyszny napój. Jeżeli jednak nasze przyjaciółki wolą bardziej owocowy smak, zamiast nektaru można użyć zmiksowanych truskawek bądź bananów - wystarczy połączyć je z odrobiną wody, a następnie do całej mieszanki dolać alkohol. Otrzymamy wspaniały, owocowy trunek.

Kobiece połączenia
Wódka to jednak nie wszystko - nikt przecież nie powiedział, że kobiety nie mogą umilić sobie czasu typowo "męskimi" alkoholami. W menu kobiecego wieczoru równie dobrze może znaleźć się whisky czy gin. Istnieje całe mnóstwo przepisów na drinki, które stanowić będą wyborne dopełnienie imprezy.

Bardzo dobrym kobiecym drinkiem okaże się gin i wspomniana wcześniej wódka. Do 60 ml tego alkoholu dodajemy 20-30 ml ginu, a następnie łączymy mieszankę z lodem oraz dwoma dowolnymi sokami: bardzo dobrze sprawdzą się zwłaszcza soki porzeczkowe, mandarynkowe oraz jabłkowe. Aby nieco zneutralizować smak alkoholi, do shakera wlewamy soki. Całość energicznie wstrząsamy i przelewamy do wysokiej szklanki. Idealny drink na kobiecy wieczór jest gotowy!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież