Menu
logo tjk main

Dlaczego whisky stała się popularna?

Dlaczego whisky stała się popularna?
Szkocka whisky to obecnie jeden z najpopularniejszych trunków, nie tylko w naszym kraju, ale również na całym świecie. Jak doszło do tego, że ten aromatyczny i ciekawy w smaku alkohol zagościł w barkach tak wielu osób?

Należałoby zacząć od początku, czyli historii tego trunku. Według wielu źródeł ten szlachetny, zbożowy trunek znany był od wieków, a jego produkcję rozpoczęli mnisi, którzy pili go... w celach zdrowotnych. Pierwsze wzmianki o whisky pochodzą już z V wieku. Ciekawostką, o której nie wie wiele osób jest to, że „szkocka” powstała tak naprawdę nie w Szkocji, a w Irlandii.

Choć jak wspominaliśmy, szkocka whisky początkowo używana była w celach medycznych. Stosowano ją między innymi przy ospie, kolce, paraliżu, oraz jako środek wydłużający życie. Początkowo produkowana przez mnichów, później przez małe lokalne gorzelnie swój rozkwit przeżyła dopiero w XIX wieku, kiedy to znacznie zmniejszono podatek, jakim była obciążona. Przyczyniło się to do wzrostu i dynamicznego rozwoju znanych marek ją produkujących. Historię tego sukcesu oraz popularność trunku  możemy prześledzić na podstawie jednego z najpopularniejszych producentów - Ballantines'a.

George Ballantine - założyciel firmy -  był jednym z pionierów tworzenia whisky typu blended. Dbałość o najwyższą jakość produktów, z których była wytwarzana, oryginalne receptury oraz odpowiednio długi czas leżakowania sprawia, że Whisky Ballantine’s została okrzyknięta numerem jeden wśród marek whisky w Europie.

Do niedawna firma ta oferowała siedem wariantów whisky, różniących się wiekiem i charakterystyką - wszystkie jednakże zdobyły uznanie koneserów tego trunku, oraz wiele nagród, wyróżnień i odznaczeń, będących potwierdzeniem jakości i doskonałego smaku.

Obecnie producenci whisky, w tym również Ballantine's starają się eksperymentować, by jak najbardziej wyjść naprzeciw potrzebom klientów i zaskoczyć ich nowymi smakami. Przykładem może być Ballantine's Brasil, który stanowi połączenie tradycyjnego smaku z niecodziennym aromatem limonki. Sprawia to, że trunek ten doceniają osoby, dla których oryginalny jego smak nie do końca był odpowiedni. Dzięki takim zabiegom rynek whisky wciąż rozwija się i umacnia swoją pozycję. Jest to bowiem trunek, który występując w coraz to nowych wariantach jest w stanie przekonać do siebie nowych fanów.

Dzięki temu to, co zaczęło się od bycia lekarstwem pobożnych mnichów jest dzisiaj również doskonałym towarzyszem chwil relaksu i radosnych imprez towarzyskich ludzi na całym świecie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież