Menu
logo tjk main

Wielkanocna dekoracja stołu

Wielkanocna dekoracja stołu
Przy świątecznym stole spędzamy mnóstwo czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Jego odpowiednia oprawa nie tylko dopełni wielkanocną dekorację domu, ale również pozytywnie wpłynie na nastroje naszych gości.

Podpowiadamy, jak pięknie udekorować stół na święta.

Stół na Wielkanoc
Stół znajduje się w centrum wydarzeń podczas każdych świąt. To przy nim gromadzimy się z najbliższymi, by delektować się świątecznymi potrawami czy prowadzić rozmowy. Pomyślmy więc o nim w kontekście specjalnej aranżacji całego wnętrza.

Przygotowując się do świąt warto zajrzeć na: www.pozyczkomat.pl/kategoria/okazje/Wielkanocne-tradycje-porzadki-i-wydatki-jak-przygotowac-sie-do-swiat. Zasada jest prosta - ma być wiosennie, kolorowo i symbolicznie.

Po pierwsze, wiosna i ozdoby do domu
Motywem przewodnim Świąt Wielkanocnych jest budząca się do życia przyroda.

Idealnym akcentem będą pierwsze wiosenne kwiaty. Możemy być za pan brat z tradycją i postawić na stole elegancki wazon pełen tulipanów, żonkili lub równie subtelnie pachnących krokusów. Kompozycje z żywych kwiatów są niezwykle delikatne, ale pełne uroku.

Dobrym pomysłem okażą się również ręcznie przygotowywane stroiki. Do ich konstrukcji warto wykorzystać zielone pędy brzozy lub popularne bazie. Giętkie gałązki wierzby z łatwością dadzą się wkomponować w stroik na wielkanocny stół.

Pomyślmy również o zielonej rzeżusze lub owsie - jedno i drugie elegancko będzie się prezentować w ceramicznej doniczce. Pamiętajmy, że wcześniej wymagają one poświęcenia sporej ilości czasu oraz odpowiedniej pielęgnacji. Jednak hodowane pod czujnym okiem ozdobią świąteczny stół.

Kolor w roli głównej: obrus i zastawa stołowa
Radosne barwy mogą zagościć na naszym stole dzięki kilku trikom aranżacyjnym.

Żaden świąteczny stół nie może obejść się bez tak godnej oprawy, jaką jest zastawa. Z okazji świąt warto wybrać specjalną zastawę w odważnych barwach - żółtym, fioletowym, zielonym czy niebieskim. Serwis kawowy w zdecydowanym kolorze nada charakteru aranżacji. Dla miłośników tradycyjnych nakryć stołowych strzałem w dziesiątkę okaże się z kolei biała zastawa z delikatnym akcentem kwiatowym bądź typowo świątecznym. Dominującą biel udanie przełamią wzory florystyczne.

W podobnej tonacji warto utrzymać też serwetniki oraz inne akcesoria stołowe, jak np. cukierniczki lub ozdobne świeczniki.

Obrus na stół powinien być zarówno szykowny, jak i praktyczny. Od naszych preferencji zależy więc decyzja, czy na świątecznym stole znajdzie się obrus haftowany czy szykowny bieżnik. Modną dekorację stanowią także dostępne w wielu wzorach i kolorach serwety na stół.

Wielkanoc i jej symbole
Święta wielkanocne w aspekcie duchowym posiadają cały repertuar charakterystycznych symboli.

Najważniejszym znakiem Świąt Wielkiej Nocy jest bez wątpienia jajko, które oznacza nowe życie. Stąd częstym motywem dekoracyjnym są bogato zdobione pisanki - idealne do stworzenia większych kompozycji. Cała gama akcesoriów doskonale sprawdzi się w funkcji dekoracyjnej.

Wystrój świąteczny nie może obyć się bez rozkosznych kurczaków, wesołych zajączków czy baranków. Szczególnie dzieci lubią wielkanocne zwierzątka, dlatego znajdźmy np. szydełkowej kurce odrobinę miejsca nie tylko w koszyczku ze święconką, ale i na świątecznym stole.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież