Menu
logo tjk main

Zabawa karnawałowa w stylu szkockim

Zabawa karnawałowa w stylu szkockim
W ostatnich latach coraz większą popularnością w okresie karnawału cieszą się imprezy tematyczne. Nie ma znaczenia, czy organizowane są w lokalach gastronomicznych, czy mają charakter domowych prywatek. Ważne, by obracały się wokół ciekawego motywu przewodniego. Styl lat 60-tych, okres międzywojenny, country. Odpowiednie stroje, dobrana muzyka, wyborny alkohol i smakowite potrawy gwarantują świetną zabawę przez całą noc.

Zabawa w stylu szkockim
Doskonałym pomysłem na imprezę karnawałową jest zabawa w stylu szkockim. Szkoci uwielbiają się bawić, a ich bogata kultura może dostarczyć wielu motywów przewodnich. Główne symbole kojarzące się z tym malowniczym krajem to:
• dudy - instrument dęty składający się z wielu piszczałek, bardzo często mylnie nazywany jest kobzą, która jest instrumentem strunowym
• kilt - strój męski ze wzorem w kratę, przypominający spódnicę
• whisky - narodowy alkohol Szkotów. Wyróżnia się dwa gatunki: whisky blended (mieszankę kilku gatunków stosowaną do sporządzania drinków i koktajli) oraz single malt (pochodzącą z jednej destylarni, produkowaną z jęczmienia i znacznie droższą niż whisky blended)

Te trzy elementy to nieodzowne atrybuty każdej imprezy w stylu szkockim. Dudy i whisky powinien zapewnić organizator (chyba że każdy z gości ma przynieść swój ulubiony gatunek alkoholu). W kilty natomiast powinni się przebrać nie tylko mężczyźni.

Oczywiście podczas imprezy muszą być serwowane drinki na bazie whisky. Kolorowe, z sokiem ze świeżych owoców i z lodem, wzbudzą zachwyt wszystkich i spowodują poprawę humoru - nawet wśród największych ponuraków.

Kuchnia szkocka
Charakterystycznym składnikiem szkockich potraw jest owies. Do dań mięsnych zawsze dodawana jest whisky, która podnosi walory zapachowe i smakowe. Tak jak w polskiej kuchni klasycznym daniem jest bigos, tak w szkockiej - haggis, przygotowywany z podrobów baranich. Dla tych, którzy nie gustują w podrobach i baraninie można przygotować maślane pieczywo chrupkie, paski wołowiny w sosie z whisky lub potrawy z ryb. Przepisów na szkockie potrawy jest bardzo dużo.

Klasyką szkockich deserów jest słodkość sporządzana na bazie białego serka, owoców i obowiązkowo prażonego owsa moczonego w whisky.

Muzyka - impreza w szkockich rytmach
To, jak dobrze goście się bawią, zależy w dużej mierze od muzyki, która - odpowiednio dobrana - jest w stanie oderwać od stołu każdego. Muzyka szkocka jest niezwykle rytmiczna, skoczna i doskonale nadaje się do wspólnych zabaw. Istnieje wielu szkockich wykonawców muzyki rockowej lub pop, którzy zyskali międzynarodowy rozgłos. W chwilach wytchnienia można posłuchać np. nastrojowych ballad Amy Macdonald.

Dobrze zaplanowany wieczór powinien uwzględniać także dodatkowe atrakcje w postaci konkursów. Wprowadzają one wesołą atmosferę oraz integrują uczestników, pozwalając szybko się im poznać. Możliwości są nieograniczone, a plan zabawy zależy od inwencji prowadzącego.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież