Menu
logo tjk main

Zwierzenia pracującej studentki czyli jak nie popaść w monotonię

Zwierzenia pracującej studentki czyli jak nie popaść w monotonię

Mam 21 lat za sobą. Mam wspaniałą rodzinę, cudowne rodzeństwo, kochanego faceta i zaufaną przyjaciółkę. Mogłoby się wydawać: „mam wszystko, mam szczęście w życiu” Ale czy faktycznie tak jest? Czy naprawdę jestem szczęśliwa? - zastanawiam się...

Natłok prac zaliczeniowych, wciąż rosnąca góra materiałów do nauki, bo przecież powoli zaczyna się kolejna sesja, a na dodatek praca, która nie pozwala mi zapomnieć o sobie. Wracam zmęczona po całym dniu i nagle zostaję przytłoczona obowiązkami domowymi. Popadam w monotonię.

Kiedy odnaleźć czas na relaks i odpoczynek?

W tym całym życiowym zamieszaniu ciężko czasem jest odnaleźć czas dla najbliższych i przyjaciół, a zwłaszcza dla siebie samej. Zniesmaczona tą kilkuletnią stagnacją ruszam w poszukiwania idealnego sposobu na lepsze, wolniejsze życie bez biegu i nudnej, męczącej rzeczywistości...

Nowy wygląd = nowa „ja”

Tak na początek, na lepszy humor zaczynam od poprawy swojego samopoczucia. Jak wkraczać w nowe życie to tylko z nową „ja”! Odświeżam szafę, i wprowadzam nowe barwy w moje szare życie. „Wiosna już trwa” powtarzam sobie w myślach. A promiennego wyglądu dodają mi moje nowe włosy, w kolorze słońca i morskiego piasku. Z precyzją wykonany makijaż dodaje mi pewności siebie. Czy mogłabym czegoś chcieć więcej? Teraz czuję się atrakcyjniejsza i bardziej kobieca, nic bardziej nie cieszy jak słowa znajomych „wyglądasz rewelacyjnie”!

 

Czas na zdrowie
Nigdy wcześniej nie stosowałam diet, nie odchudzałam się i teraz też tego robić nie zamierzam. Ale po co faszerować się fast foodami, przelotem między zajęciami a pracą? Teraz wzbogaciłam moje posiłki o zdrowe owoce, świeże soki i jogurty, dzięki którym czuję się lżej. Oczywiście czasem pozwolę sobie na kawałek czekoladki, która wprawia mnie w dobry nastrój!

 

Na sportowo
Inwestycja w nowy dres i w nowe obuwie sportowe się opłaciła. Przyznaję się bez bicia – sport to zawsze była dla mnie czarna magia. A dzisiaj minimum co drugi dzień wykonuję 40 minutowe treningi. Krople potu na zdrowej, promiennej skórze, napięte mięśnie i to przyjemne uczucie zmęczenia po ćwiczeniach daje mi oprócz zdrowia satysfakcję, że mogę, że chcę więcej!

 

Segregacja życia
Na koniec pozostało mi tylko poukładać swoje życie. Oddzielić przyjemności, radości od monotonii i zmęczenia. Każdy dzień ma swój odpowiedni schemat, którego zamierzam się trzymać: najpierw obowiązki, potem przyjemności! W ten sposób nie spędzę całego mojego dnia z myślą, że jeszcze mam coś do zrobienia. Mój umysł odpoczywa tym samym ja również.

 

Dzięki tym kilku zabiegom i zmianom w moim życiu czuję, że mam więcej cierpliwości, pewności, kobiecości w sobie, a przede wszystkim więcej czasu aby poświęcić go sobie i innym. Każda z nas odnajdzie inny sposób na zachłyśnięcie się powietrzem i chwilą spokoju. Tak niewiele trzeba aby wyglądać na wypoczętą, zdrową i wysportowaną.

 

Ale najważniejsze jest to, aby chcieć wziąć swoje życie w garść póki nie jest za późno.
Mam 21 lat i wiem jak chcę żyć!

 


 

2-12

 

Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Komentarze  

0 #1 Dni Łazarza 2012-05-15 18:56
Zaprezentuj się w nowym dresie:)
Zapraszam na IV Bieg Łazarski:) (dystans 2,5km)
27. maja 2012r. od 9.00 zapisy w Parku Kasprowicza.
Cytować

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież