Menu
logo tjk main

Jak zrobić własnoręcznie balsam do ust

Jak zrobić własnoręcznie balsam do ust Foto: abczdrowie.pl
Dzisiaj skupimy się na pielęgnacji ust. Jesień/zima to nie jest dobry czas dla naszej skóry, szczególnie tej wrażliwej, która jest najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych. Powinniśmy o tej porze roku zwracać na pielęgnację większą uwagę.

Opiszę Wam dzisiaj, jak zrobić samodzielnie balsam, który pomoże zregenerować popękane usta. Potrzebujecie tylko kilka rzeczy, które są tanie i łatwo dostępne, czyli: małe pudełeczko np. po błyszczyku, olej kokosowy, wazelina kosmetyczna biała, aromat waniliowy/pomarańczowy/kokosowy (według preferencji).

Olej kokosowy, jest nie tylko stosowany w kuchni, ale też w kosmetyce. Jest drogocennym olejem, zawierającym dużą ilość kwasów tłuszczowych i witam, który znajduje zastosowanie w wielu aspektach naszej pielęgnacji.

Olej kokosowy stosowany jest między innymi jako:
- maska na włosy - pomaga nam odbudować strukturę włosa, odżywia je i nadaje im błysku
- balsam do ciała - który silnie nawilża przesuszoną skórę
- balsam na rozstępy - sprawia, że stają się mniej widoczne
- krem do twarzy - zmniejsza widoczność zmarszczek
- maść na otarcia, oparzenia - regeneruje skórę

Silne właściwości regenerujące i nawilżające są tutaj głównym aspektem wyboru oleju kokosowego jako skład dla naszego balsamu.

Co należy zrobić? Nic prostszego!
1.    Bierzemy dużą łyżkę, umieszczamy na niej w stosunku 3:1 olej kokosowy (dostępny w sklepach internetowych) i wazelinę kosmetyczną białą (dostępna w każdej aptece za ok. 4 zł).
2.     Następnie musimy to wszystko lekko podgrzać (najlepiej nad małym podgrzewaczem bezzapachowym), aby składniki zmieszały się ze sobą i utworzyły jednolitą masę.
3.    Jeśli już otrzymaliśmy naszą mieszankę, wlewamy ją do małego pudełeczka i dolewamy naszego ulubionego aromatu np. kokosowego, aby uzyskać przyjemny zapach.
4.    Na sam koniec wkładamy pudełeczko z naszym balsamem na 10-15 minut do lodówki.

Potem możemy cieszyć się własnoręcznie zrobionym produktem! Jeszcze lepiej zrobić go i podarować w prezencie dla przyjaciółki, która na pewno doceni Wasz mały gest. Ja tak zrobię.

Marika Pietrzak

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież