Menu
logo tjk main

Pielęgnacja cery zimą

skora-zima2Zimą, podczas minusowej temperatury nasza skóra potrzebuje dodatkowej ochrony. Największe problemy mogą mieć osoby o skórze suchej, wrażliwej, naczyńkowej, bo właśnie ta jeżeli nie jest odpowiednio chroniona przed czynnikami zewnętrznymi łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniu. Jak rónież przez silny wiatr, promieniowanie UV, zmianę temperatury, ciepłe ogrzewanie w mieszkaniu jak i klimatyzację. Osoby, które wcześniej nie miały problemów z cerą mogą odczuwać pieczenie, czy uczucie ściągnięcia skóry. Przy cerze tłustej najlepsze są kremy o lekkiej konsystencji. Skóra pod wpływem niesprzyjających warunków zewnętrznych ma tendencję do zwiększonej utraty wody, przez co staje się szorstka. Kosmetyki, które zabezpieczają nas w zimie powinny zawierać:
- czynniki nawilżające - kremy które mają składniki nawilżające o przedłużonym działaniu, czyli glicerynę, która wiąże cząsteczki wody i pomaga utrzymać nawilżenie skóry,
- filtry przeciwsłoneczne - promienie UV zimą działają tak samo intensywnie jak w ciągu roku. Nie zapominajmy o tym przede wszystkim wtedy, gdy wyjeżdżamy w góry i zaopatrzmy się w krem z wysokim filtrem.


Oczywiście nie zapomniałam o makijażu :)
Powinnyśmy zmienić podkład na taki, który będzie zawierał składniki odżywcze. Może być bardziej kryjący, ale przede wszystkim powinien być odcieniem jaśniejszym od podkładu używanego latem. Warto też zaopatrzyć się w szminkę o silnych właściwościach pielęgnacyjnych. Zimą możemy pozwolić sobie na mocniejszy makijaż, bardziej podkreślić oko. Odradziłabym może eksperymenty z cieniami w kolorach rajskich czy tęczowych, które dobrze wyglądają latem, a zimą sprawiają, że nasza twarz wygląda nienaturalnie. Dobrym wyborem jest też wodoodporny tusz do rzęs, dzięki któremu nie straszne nam będą zawieje śnieżne.

Z tak przygotowaną cerą i pięknym makijażem możemy śmiało ruszać na zimowe podboje!

Monika Gerber
(wizażystka, stylistka)

Komentarze  

0 #1 WieFiorka 2012-12-10 11:06
Zimą najlepiej sprawdza się pielęgnacja twarzy oparta na naturalnych olejkach roślinnych- z orzeszków macadamia, ze słodkich migdałów, a także oleju arganowym, czy jojoba:thumbup:
Nakładając codziennie oleje widzę znaczną poprawę stanu mojej tłustej i alergicznej z natury skóry- zmniejszone pory, większa odporność na mróz i wiatr, mniejsza podatność na powstawanie podrażnień wywołanych przez pocieranie szalika, czapki, kaptura kurtki i... a to każdej zimy bez olejów kończyło się wzmożonym występowaniem stanów zapalnych i zaskórników w obrębie czoła, brody i żuchwy , co doprowadzało mnie do szału:cursing:
Ale należy pamiętać, że wybierając rodzaj oleju kierować się należy nie tylko typem cery ale i składem- jeżeli taki kosmetyk zawiera syntetyczne domieszki, to tak naprawdę niewiele jest w stanie zdziałać dobrego :P Kupuję oleje tylko ze sprawdzonego internetowego sklepu.

Dzięki temu mam pewność, że otrzymuję kosmetyk najwyższej jakości, opatrzony certyfikatami gwarantującymi bezpieczeństwo zarówno dla mojego zdrowia, jak i dla środowiska :)
Cytować

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież