Menu
logo tjk main

Pielęgnacja skóry po lecie

twarzSłońce, wiatr, upał, słona woda pozostawiają ślady na naszej skórze. Po lecie jest ona często odwodniona, sucha, szorstka w dotyku i mogą pojawić się przebarwienia. Zadbajmy więc o nawilżanie i odpowiednią pielęgnacje.

Na poczatek obowiazkowy demakijaż twarzy, który usuwa zarówno makijaż jak i zanieczyszczenia i martwy naskórek. Nie powinno się zmywać twarzy wodą, nawet mineralną, zwłaszcza przy cerze suchej. Najlepsze są mleczka jak i również micelarny młyn do demakijażu. Te kosmetyki jednocześnie nawilżają skóre.


W codziennej pielęgnacji powinno się uwzglednić te kosmetyki, ktore zawierają:

witaminę A - przyspiesza regeneracje skóry, zmniejsza przebarwienia (najlepiej stosowana z kremem na noc),

alantoinę - nawilża, łagodzi podrażnioną skóre, przyspiesza jej regeneracje,

glicerynę - bardzo dobrze nawilża skóre, rownież w głębszych warstwach naskorka,

kwas hialuronowy - jeden z lepszych składników nawilżających skóre, chroni przed wysuszeniem.


Zabiegi - cera tłusta: Zabiegi złuszczające naskórek, peelingi kosmetyczne
Zabiegi - cera sucha: Zabiegi nawilżające, delikatne peelingi kosmetyczne


Jesienią powinniśmy częściej używać balsamów pielęgnujacych na skóre całego ciała, co pomoże jej poprawić kondycje. Stanie się wtedy nawilżona i zregenerowana a my na pewno poczujemy się lepiej.

Pamiętajmy, że ochrona i pielęgnacja skóry jest ważna przez cały rok, lecz dopełnieniem zabiegów domowych powinna być pielęgnacja u profesjonalnej kosmetyczki.


Pozdrawiam wszystkie Panie wciąż jeszcze letnią porą :)

Monika Gerber
(wizażystka, stylistka)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież