Menu
logo tjk main

Sposób na promienny wygląd

Sposób na promienny wygląd

Hej dziewczyny!
Dziś pokaże Wam jak łatwo zrobić makijaż, który jest delikatny i subtelny. Przecież żadna z Nas nie może się bez niego obejść :). Zanim jednak przystąpimy do etapu „nakładania” makijażu, musimy pamiętać o kilku zasadach pielęgnacji skóry twarzy po to, żeby makijaż wyglądał nieskazitelnie i pięknie!

1. Przede wszystkim oczyszczanie! Czyli nigdy nie nakładamy podkładu na resztki wczorajszego makijażu. Raz w tygodniu zalecam też peeling w celu złuszczenia martwych warstw naskórka, dzięki niemu skóra odzyska blask i promienny wygląd.
2. Nawilżanie, czyli nakładanie kremu, dzięki czemu makijaż będzie bardziej trwały, a skóra nie będzie przesuszona pod warstwą pudrów.
3. Nakładamy podkład dobrany indywidualnie do naszej karnacji, najlepiej za pomocą gąbeczki, która pozwala na piękne wtopienie się podkładu w skórę i wysoką odporność makijażu przez cały dzień, bez efektu maski.
4. Na cienie pod oczami nakładamy rozświetlający korektor lub podkład o dwa tony jaśniejszy od tego co nałożyłyśmy na całą twarz.
5. Następnie utrwalamy podkład płynny pudrem sypkim: czyli opruszamy delikatnie całą twarz, najlepiej za pomocą dużego pędzla z naturalnego włosia (nie polecam gąbek do nakładania pudru, które skupiają pigment w jednym miejscu).
6. Nie zapominajcie o różu do policzków, który doda Wam dziewczęcego uroku. Nakładamy go na wystające kości policzkowe.
7. Przechodzimy do makijażu oka: jako bazę możemy zastosować cień w kolorze cielistym. Makijaż subtelny odznacza się tym, że prawie go nie widać, a jednak podkreśla on oczy. Ja najczęściej wybieram delikatny tzw. światłocień (typ makijażu oka). Jeżeli nie macie doświadczenia w nakładaniu cieni do powiek wystarczy pociągnięcie wzdłuż powiek dolnej i górnej kolorową kredką, oraz wytuszowanie rzęs.
8. Brwi - czyli kropka nad „i”. Podkreślam je cieniem do powiek w odcieniu ciemniejszym o dwa tony od naszych naturalnych włosów (najlepiej odcień brązu) za pomocą cieniutkiego, „ściętego” pędzelka.
9. Na koniec nakładamy na usta ulubiony błyszczyk. I jesteście gotowe na podbój świata!

*Jeżeli macie problem ze spierzchniętymi ustami, polecam domowy sposób na regenerujący peeling: wystarczy wymieszać pól łyżeczki cukru z odrobiną oliwy. Tak przygotowaną recepturę nakładamy na usta i masujemy je ok 2 minut. Usuwamy peeling za pomocą chusteczki i nakładamy pomadkę pielęgnacyjną.

Pozdrawiam
Katarzyna Kowalska
Studentka WSZUiE w Poznaniu

 


 

1-12

 

Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież