Menu
logo tjk main

Wakacyjne destynacje, które musisz odwiedzić

Wakacyjne destynacje, które musisz odwiedzić
Lato dobiega końca, a Ty jeszcze nigdzie nie wyjechałaś? Nie martw się, właśnie zaczyna się okres najgorętszych ofert last minite. Azja, Afryka, a może Ameryka Południowa - dokąd chciałabyś się wybrać?

Jak zaplanować wakacje marzeń?
Z urlopem zwlekamy zwykle do ostatniej chwili. Albo nie ma na niego czasu albo pieniędzy, ale kiedy już podejmiemy decyzję, nic nie powstrzyma nas przed zakupem biletów! A z tym, warto się chwilę wstrzymać i porównać wszystkie oferty, poszukać promocji i alternatywnych sposobów dojazdu lub noclegu. Praktyczne porady na temat ograniczania kosztów podróży znajdziecie w tym artykule:
www.kobietazkasa.pl/stylebook/podroze-z-klasa-za-male-pieniadze

Gdzie się wybrać?
Przeglądając oferty biur podróży masz wrażenie, że każda z tysiąca ofert opisuje istny raj na Ziemi? Być może coś w tym jest! Cały świat wart jest zobaczenia, co nie oznacza niestety, że wszędzie będzie Ci się podobać. W ostatnich latach, biura podróży coraz chętniej zaczęły proponować nam wyjazdy do Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Co można tam zobaczyć, na co trzeba się przygotować i czy na pewno jest tam bezpiecznie? Zobacz, czym charakteryzują się poszczególne kontynenty:
Azja
To świat kontrastów. Rajskie plaże z katalogów podróżniczych to przeważnie Tajlandia, Malezja czy Indonezja. Tamtejsze wysepki w ostatnich latach ogromnie zyskały na popularności, co oznacza lepszą infrastrukturę turystyczną, ale i wyższe ceny oraz kradzieże. Duże miasta oferują ogromny wybór usług, ale nie grzeszą czystością, zwłaszcza w Chinach czy Indiach, gdzie trzeba uważać także na kwestie kulturowe. Jeśli poszukujesz w Azji piękna i spokoju, rozważ takie kraje jak Wietnam, Kambodża czy Laos.
Afryka
Wybierając się do Afryki przygotuj się na niezwykłą porcję wrażeń - od wodospadów, różowych jezior i dzikich zwierząt, po przeludnione miasta, obszary suszy i brak transportu. Taka podróż wymaga solidnych przygotowań, uwzględniających szczepienia i sprawdzenie danego kraju pod kątem sytuacji społeczno -politycznej. Jadąc tam, trzeba pamiętać, że Afryka to w większości kraje muzułmańskie. Jeśli jednak wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę i chcesz zapewnić sobie jak najpiękniejsze doznania, koniecznie odwiedź wyspy w pobliżu kontynentu - Zanzibar, Mauritius, Seszele.
Ameryka Południowa
Znajdziesz tu wszystko, czego poszukuje prawdziwy podróżnik - ocean, góry, miasta tętniące życiem i zielone szlaki, przez które trzeba przedzierać się z maczetą. Ameryka Południowa ma do zaoferowania całą paletę różnorodności: wieżowce Sao Paulo i gorący rytm życia w Rio de Janeiro, świątynia Machu Picchu w Peru, górujące nad Chile Andy, puszcze amazońskie i kojącą toń oceanu - w taką podróż trzeba się wybrać przynajmniej na kilka tygodni i lepiej nie jechać samemu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież