Menu
logo tjk main

NO-SPA

NO-SPA
Ból brzucha do pokonania
Coś kłuje, uciska, boli. Czasem tylko ćmi, a czasem powoduje, że chcemy tylko leżeć. Ból brzucha może przyjść nagle, ale też może pojawiać się, stopniowo przybierając na sile i powoli odpuszczając. Przyczyn bólu brzucha może być wiele. Kobiety często cierpią z powodu bolesnej menstruacji oraz częściej zapadają na infekcje dróg moczowych. Jednak ból w tych okolicach może mieć różne podłoże. Ważne jest wtedy jego rozpoznanie i szybka reakcja. Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się bólu jest usunięcie przyczyny.

Nie zawsze boli, lecz…
Nie każdy ból jest tak samo odczuwany. Czasem jest tępy, bardzo nieprzyjemny, przychodzący nagle i uniemożliwiający jakiekolwiek funkcjonowanie. Innym razem jest to ucisk, który może trzymać dłużej, a jeszcze inny ból to kolka, czyli uczucie ostrego uwierania. Niezależnie od postaci bólu, pojawia się on najczęściej w czasie czuwania, a nasila w czasie spoczynku. Osoba cierpiąca na ból brzucha unika poruszania się, a ból wymusza na chorym kulenie się. Bólowi mogą towarzyszyć wymioty, biegunka, zaparcia i nudności. Jeśli ból jest ostry i nie da się go powstrzymać dostępnymi bez recepty lekami, należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Dlaczego boli?
W okolicy brzucha znajduje się wiele narządów. Jest tam większy fragment układu pokarmowego, a także część układu płciowego i moczowego. Każdy z nich może doświadczać infekcji, choroby przewlekłej lub po prostu konsekwencji niektórych naszych działań, jak na przykład niestrawność. Ból może być związany z menstruacją, wrzodami żołądka lub dwunastnicy, zapaleniem pęcherza moczowego. W naszym brzuchu znajduje się też wiele mięśni gładkich, które skurczają się i rozkurczają. Jednak gdy przychodzi ból, oznacza to zwykle nagłe skurcze. I to właśnie je należy powstrzymać.

Pokonać ból
W przypadku bóli brzucha często nie wystarczą tradycyjne, „działające na wszystko” leki przeciwbólowe na bazie paracetamolu. Na skurcze zwykle on nie działa, ponieważ tłumi tylko ból, a nie usuwa przyczyny. Bóle brzucha to najczęściej efekt mocnych skurczy mięśni gładkich, które potrzebują leku rozkurczowego. Takie działanie ma zawarta na przykład w NO-SPIE drotaweryna, która jest potoczną nazwą chlorowodorku drotraweryny. Substancja ta działa bezpośrednio na mięśnie gładkie, rozkurczając je, niezależnie od przyczyny. Często jest jedynym ratunkiem w bólu okolic brzucha i doskonale sobie z nim radzi.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież