Menu
logo tjk main

Nowe trendy w fitnessie: taniec na rurze i deep work

Nowe trendy w fitnessie: taniec na rurze i deep work
Co jakiś czas pojawiają się nowe trendy w fitnessie. Aby trening był efektywny, warto nie popadać w rutynę i uprawiać różne rodzaje sportu oraz ćwiczeń. Joga, spinning, aqua aerobik. Czas na taniec na rurze i deep work.

Zbliża się wiosna, więc pojawia się postanowienie „wzięcia się za siebie”, wykupienia karnetu na siłownię, zapisania na basen kosztem fatalnej aparycji w czepku, kupienia kijków i butów do nordic walking - w sumie wszystkiego, co może nam pomóc zwlec się z kanapy i wrócić do formy po zimie.

W świecie fitnessu co jakiś czas pojawiają się nowe formy aktywności fizycznej, które mają zapewnić nam atrakcyjność i zróżnicowanie ćwiczeń. Pozwala nam to dobrać zajęcia do naszych możliwości fizycznych, kondycji, zdrowia i zainteresowań. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Obecnie dużym zainteresowaniem w klubach fitness i szkołach tańca cieszy się deep work i nauka tańca na rurze.

TANIEC NA RURZE - POLE DANCE
Taniec na rurze, nie jest może najświeższą nowością, ale cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością. Kształtuje i rzeźbi sylwetkę, spala tkankę tłuszczową, poprawia kondycję, sprężystość ciała, koordynację ruchową a także pomaga uwierzyć w siebie i swoją kobiecość. Poprawia wytrzymałość oraz ogólną sprawność. Zawiera elementy gimnastyki, jest dobrą zabawą, a przy okazji bardzo dobrym i intensywnym treningiem. Dotychczas kojarzony głównie z lokalami ze striptizem i roznegliżowanymi paniami, stał się hitem klubów fitness i szkół tańca.

Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach trudności i intensywności, więc po przełamaniu wewnętrznego oraz zewnętrznego wstydu czy oporu, śmiało można zapisać się na zajęcia. Ciekawostką jest to, że niektóre zajęcia z tańca na rurze prowadzone są w szpilkach.  

O tańcu na rurze mówi się ostatnio bardzo dużo w mediach, które chcą pokazać, że aktywność ta nie musi być koniecznie związana z tanią erotyką.

DEEP WORK
Nowy rodzaj energetycznego i prostego treningu, który opiera się na pięciu elementach: wodzie, metalu, drewnie, ziemi i ogniu, które są symbolami różnych źródeł energii. Deep work łączy w sobie ćwiczenia oddechowe oraz rozluźnienia napięcia mięśni. Nie ma choreografii, za to po delikatnej rozgrzewce następuje seria bardzo dynamicznych ćwiczeń, przyspieszeń i spowolnień, które sprawiają wrażenie, że jesteś zbyt zmęczony aby dalej ćwiczyć. Nic bardziej mylnego - ten trening uzmysławia nam, że możemy przezwyciężyć swoje słabości i iść dalej niż przypuszczaliśmy. Trening deep work wyróżnia się na tle innych programów, przede wszystkim dlatego, że jest oparty na koncepcji Yin i Yang - zawiera napięcia i rozluźnienia wspomagane ćwiczeniami oddechowymi. Daje nam to możliwość zrealizowania porządnego treningu dla ciała, a także dla ducha.

Aktywność fizyczna pozwala nam na zniwelowanie wszelkich stresów i napięć, które często umiejscowione są w naszym spiętym ciele i mięśniach. Działa nie tylko na nasz organizm, zdrowie, ale także na psychikę.

Katarzyna Wajnberg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież