Menu
logo tjk main

Moda w świecie Audrey Hepburn

Moda w świecie Audrey Hepburn Foto: weheartit.com
Audrey Hepburn to postać, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Jej wielka sława nie milknie nawet teraz, pomimo mijającej już 20 rocznicy śmierci aktorki. Filmy z udziałem Audrey nadal zachwycają, a ponadczasowy styl na stałe zapisał się w historii mody.

Wspaniała rola Holly Golightly w kultowym „Śniadaniu u Tiffany'ego” przyczyniła się do wielkiego sukcesu aktorki, kreując jednocześnie jeden z najbardziej znanych kobiecych wizerunków XX wieku.
Czarne, eleganckie sukienki zaprojektowane specjalnie na potrzeby filmu przez Huberta de Givenchy, charakterystyczne okulary przeciwsłoneczne oraz biżuteria, o której każda z nas marzy do teraz, stworzyły razem fantastyczne i zjawiskowe stylizacje. Moda w „Śniadaniu u Tiffany'ego” odgrywa wielką rolę, nie tylko podnosi wartość estetyczną filmu, ale pokazuje sprzeczności, jakimi rządzi się świat Holly. Obok eleganckich zestawów, pojawiają się klasyczne, proste stylizacje, które nadają bohaterce dziewczęcego uroku.

1http://thefashionofaudrey.tumblr.com
Audrey jako Holly Golightly w kreacji zaprojektowanej przez Huberta de Givenchy oraz w biżuterii od Tiffany&Co stworzonej specjalnie na potrzeby filmu.

2
weheartit.com
Kadr z filmu „Śniadanie u Tiffany'ego”.

3
weheartit.com
(Strona 1 z 9)

Nie masz uprawnień do komentowania