Menu
logo tjk main

Co z dietą na wakacjach?

Co z dietą na wakacjach?

Wyjazd wakacyjny to szczególny czas gdy chcemy oderwać się od codzienności. Marzymy o wypoczynku i pięknej pogodzie. Wszystko ma wyglądać inaczej niż zazwyczaj.

Wiele z nas właśnie na te kilka dni chce pozbyć się nadmiarowych kilogramów, aby odpowiednio prezentować się na plaży w nowym kostiumie kąpielowym. Jednak gdy już przyjeżdżamy do nadmorskiej miejscowości zapominamy ile miesięcy wyrzeczeń i trudu kosztowało nas osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Gofry, lody z polewą, frytki to typowe przekąski kojarzące się z letnim wypoczynkiem i to one kuszą nas najbardziej. Gdy tylko czujemy zapach gofra z bitą śmietaną i słodką polewą nie interesuje nas już nic innego jak tylko fakt, że zaraz poczujemy ich smak.

Jednak czy musimy pozwalać sobie na wszystko, i to każdego dnia? Czy warto zatracić przez kilka dni to co udało się osiągnąć przez pół roku? Czy warto powtarzać ten cały schemat w kolejnym roku? Przecież możemy założyć, że pozwolimy sobie na coś słodkiego co dwa dni. Będą to albo lody albo gofry. Poczujemy smak, jednak nie będą nas męczyły wyrzuty sumienia. Wystarczy pamiętać, aby jeść z umiarem. Pozwólmy sobie raz po raz na rybę w panierce, jednak starajmy się wybrać rybę przygotowaną w folii. Większość nadmorskich smażalni oferuje również obiady w takiej formie.

Jedziemy na wakacje, aby przede wszystkim wypocząć - delektując się morskim powietrzem. Dbajmy więc aby nasz organizm nie trudził się trawieniem ciężkich pokarmów. A może warto wypożyczyć kijki do Nordic Walkingu i codziennie zafundować sobie długi spacer. Spędzając urlop bardziej aktywnie nie musimy rezygnować z drobnych słodkich przyjemności czy opalania, leżąc na plaży. Trochę słodkiego lenistwa połączonego z odrobiną aktywności fizycznej sprawi nie tylko przyjemność, ale także pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.
5-12


Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Komentarze  

#1 marus 2012-11-12 18:05
a ja lubie pic cale wakacje , i juz
Cytować

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież