Menu

logo tjk main 

Zielona herbata – jest dobra na wszystko!

Zielona herbata – jest dobra na wszystko!

Nie ma nic lepszego, niż znaleźć coś co jednocześnie dobrze smakuje i korzystnie wpływa na nasz organizm. Takim produktem z całą pewnością jest zielona herbata.

Na początku zapomnijmy o micie, że zielona herbata jest niesmaczna! Pamiętajmy, że tak jak każdy inny produkt, zielona herbata może być różnej jakości. Dlatego nie zniechęcajmy się gdy pierwszy wybór okaże się nietrafiony. Na pewno Wam się uda, a wtedy odkryjecie jak wielką przyjemność potrafi sprawić.

Dlaczego warto wzbogacić naszą codzienną dietę w kilka filiżanek zielonej herbaty?
Oto kila przykładowych właściwości:
• Ułatwia przyswajanie i trawienie pokarmów.

• Działa pozytywnie na nerki i drogi moczowe, ponieważ lekko wzmaga moczopędność.

• Pomaga usuwać zmęczenie, bóle głowy, może nawet obniżać ciśnienie krwi.

• Działa pozytywnie na układ oddechowy czy nerwowy

A można by wymieniać je jeszcze długo. Zastanów się więc, czy nie warto zainwestować w swoje samopoczucie i zdrowie, pijąc ten jasnozielony napój kilka razy dziennie. Spróbuj na pewno zadziała!
Kilka praktycznych wskazówek:

• Zawsze wybieraj herbaty liściaste,

• Zielonej herbaty nie zalewaj wrzątkiem! Zagotuj wodę, odczekaj kilka minut i dopiero wtedy zaparz herbatę.

• Esencja zielonej herbaty wydobywa się nawet po kilku zaparzaniach – dlatego możesz cieszyć się jej smakiem nawet kilka razy z jednej porcji.

powrót na górę

Komentarze

0
poly
11 lat temu
Nie tylko herbata liściasta zawiera składniki, dzieki którym lubimy zielona herbatę, ja np. kupuję herbatę zieloną z różnymi dodatkami (np. z melonem czy z algami morskimi) od Irvinga, mam zaufanie do tej marki i wiem, że produkowana przez nią herbata - w wygodnych torebkach bez dodatku zszywek - jest zdrowa i smaczna.
Like Like Cytować