Logo
Wydrukuj tę stronę

Dekoracja stołu weselnego

Dekoracja stołu weselnego
O pięknym ślubie i weselu marzy każda kobieta. Już jako małe dziewczynki wyobrażają sobie siebie w pięknej białej sukni, tańczące z ukochanym pośród zachwycających dekoracji. Ślub to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu i każdy chce, by był idealny. Wszystko musi być perfekcyjne i dopięte na ostatni guzik.

Podczas tradycyjnej uroczystości dekoracje ślubne mają duże znaczenie, bardzo ważne jest także ozdobienie nakryć stołu. Czas zaproszonych gości jest przecież podzielony pomiędzy stół a parkiet. Goście spędzą przy stole sporo czasu - kiedy młoda para będzie składać wyrazy podziękowania dla rodziców oraz w przerwach między przebojami granymi przez orkiestrę.

Jak udekorować stół?
Coraz bardziej popularne wesela tematyczne to idealna okazja, by puścić wodzę fantazji. Stoły można udekorować zgodnie z motywem przewodnim. Wystarczy użyć swojej wyobraźni, by w kreatywny sposób wybrać idealne przedmioty. Kiedy para zdecyduje się na wesele w stylu retro, na stołach można ułożyć perłowe naszyjniki czy winylowe płyty. Na weselu w stylu country drewniane ozdoby, krata i świeczki w słoikach to must-have.

Naturalne dekoracje
Zwłaszcza latem, ale także w pozostałe ciepłe miesiące warto skorzystać z darów natury. Można z nich czerpać nie tylko inspirację, ale również materiały do dekoracji stołu. Szyszki czy liście będą idealne do oznaczenia miejsc gości, kwiaty polne wprowadzą romantyczny nastrój, a runo leśne i gałązki będą oryginalną dekoracją.

dek2

Praktyczne dekoracje
Piękną dekoracją stołu weselnego będą świeczki, lampy czy kieliszki. Warto poszukać inspiracji, przejrzeć różne dekoracje na stół w magazynach i na stronach internetowych, jak Pinterest czy Westwing i poznać światowe trendy. Można w ten sposób stworzyć interesujące i jedyne w swoim rodzaju połączenia, które będą zachwycać wszystkich i na długo pozostaną w pamięci gości.

Winietki
Dzięki nim każdy zajmie swoje miejsce bez zbędnego chaosu i nerwowych poszukiwań. Często przy wejściu pojawia się także tablica z planem rozstawienia stołów. Winietka może być również piękną ozdobą stołu. Ważne by wpasowała się zarówno kolorystycznie, jak i tematycznie do głównego motywu dekoracji.
•    Spersonalizowana winietka będzie posiadać nie tylko imię i nazwisko zaproszonej osoby, ale również jej zdjęcie.
•    Korki od wina to idealna winietka dla miłośników wina. Można je lekko naciąć i wsadzić w środek karteczkę z imieniem i nazwiskiem gościa.
•    Origami to bardzo oryginalny sposób by zaprezentować miejsce zaproszonej osoby.
•    Jabłka - do ogonków można przywiązać karteczkę z imieniem gościa.
•    Kwiaty położone na talerzu będą nie tylko piękną ozdobą, ale mogą być również wskazówką, gdzie usiąść.
•    Lizaki to pomysłowy sposób, by usadzić swoich gości.
•    Muffinki to słodkie rozwiązanie na wskazanie zaproszonym osobom miejsca.
 
dek3

Pięknie udekorowana sala weselna, samochód czy kościół to połowa sukcesu. Ślub i wesele powinny być spełnieniem marzeń nowożeńców. Dekoracje muszą być więc starannie wybrane i przemyślane. Najlepiej, gdy wszystkie elementy będą do siebie pasować, tworzyć całość. Piękne zdobione nakrycia stoły wprowadzą gości w odpowiedni nastrój i pozwolą im cieszyć się tym wyjątkowym dniem razem z nowożeńcami.
Copyright 2009-2021 © tojakobieta.pl | All rights reserved