Logo
Wydrukuj tę stronę

Fryzura panny młodejmagia-logo

Salon Magia

ul.Żydowska 30
Poznań, Stary Rynek

Tel.: 794 412 699
WWW: www.salonmagia.eu
E-mail: biuro@salonmagia.eu

 


Zależy od długości włosów, obecności welonu. Trzeba również pamiętać o wyglądzie i fasonie sukni ślubnej. Bardzo ważne jest, aby fryzura podkreślała urodę Panny Młodej a także stanowiła całość z makijażem.

Jak powinna wyglądać fryzura ślubna?
Trudno jednoznaczne określić. Zależy to przede wszystkim od typu urody i gustu oraz wyglądu sukni.

Poniżej proponujemy kilka porad dzięki, którym uda się Wam dobrać idealną fryzurę:

1. Przed ślubem warto najpierw zadbać nie tylko o wcześniejszą rezerwację i upięcie próbne ale przede wszystkim pamiętać o pielęgnacji włosów. Nawet najbardziej wyszukane uczesanie nie będzie dobrze wyglądać na zniszczonych włosach. Trzeba zadbać, aby włosy były zdrowe i lśniące oraz miały odpowiedni kolor. Jeżeli farbujesz włosy, powinnaś zrobić to nie później niż tydzień przed ślubem.
2. Dobierając fryzurę należy dopasować ją do Twojego kształtu twarzy. Najmniej kłopotów z doborem fryzury mają Panie z owalną twarzą. Muszą jedynie pilnować, aby włosy nie przysłaniały im zbyt wiele twarzy. W tym przypadku sprawdzają się koki oraz loki, a więc upięcia, które optycznie skracają twarz.
Panie o okrągłym kształcie twarzy powinny dobrać fryzurę, która optycznie wysmukli twarz. Taki efekt dają fryzury o zwiększonej objętości, a więc naturalne upięcia.
W przypadku trójkątnego kształtu twarzy rekomendowane są fryzury romantyczne oraz zwiewne. Do Pań o twarzy trójkątnej pasują duże loki, które skorygują proporcje twarzy.
Pamiętajmy jeszcze oczywiście o sukni i welonie. Im bogatsza suknia, tym skromniejsze uczesanie to podstawowa zasada, jakiej powinna się trzymać Panna Młoda. Oczywiście zasada ta działa również w drugą stronę.


Jeżeli suknia ma gorset dobrze prezentują się włosy opadające na ramiona. Z kolei do zabudowanego dekoltu preferowane są upięcia.

W kwestii welonu fryzura powinna być upięta albo bardzo wysoko lub naprawdę nisko - zależy to od kształtu i sposobu mocowania welonu.

fryz001 fryz002 fryz003 fryz004

Copyright 2009-2023 © tojakobieta.pl | All rights reserved