Menu
logo tjk main

Sławne żony i kochanki

Sławne żony i kochanki
Znane, podziwiane, ich życiorys intryguje i wzbudza zainteresowanie tysięcy ludzi na całym świecie. Skąd o ich nazwisku wiemy? Cenione pisarki, piosenkarki, malarki, a może głowy państwa? Nie wszystkie. Pomimo własnej kariery, największy rozgłos zyskały dzięki sławnym partnerom. Potrafiły wykorzystać ich reputację, trafiając na łamy gazet jako ikony mody, stylu, sukcesu. Żony i kochanki prezydentów, piosenkarzy, dyktatorów na stałe zapisały się w kartach historii.

Marilyn Monroe

1
1. (Po lewej) Marlin Monroe. Scena z filmu Słomiany wdowiec.
2. (Po prawej) Od góry: John Kennedy, Joe DiMaggio, Marlon Brando

Marilyn Monroe popularność przyniósł film Mężczyźni wolą blondynki. Szybko stała się symbolem seksu. Jej wizerunek opierał się w dużej mierze na kreacji innej słynnej aktorki - Jean Harlow. Mało kto o tym pamięta lub wie. Większość filmów, w których grała, straciła ważność dawno temu. Natomiast jej romanse i skandale szokują do dziś. Swoim wdziękiem podbijała męskie serca. Do kochanków Marilyn zaliczają się m.in. reżyser Elia Kazan, aktor Marlon Brando, baseballista Joe DiMaggio. Trzykrotnej mężatce, największy rozgłos przyniósł romans z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Johnem Kennedym. Do legendy przeszło wydarzenie ucieczki z planu filmowego, aby zmysłowym i zachrypniętym głosem zaśpiewać Happy Birthday. Perwersyjne tajemnice romansu ujawniane są do dziś i budzą zainteresowanie każdego. Media donoszą nie tylko o flircie z prezydentem. W apartamencie nowojorskiego hotelu odbywały się rzekome orgie z udziałem wszystkich trzech braci Kennedy. W bezwstydnych imprezach brał udział nawet Frank Sinatra. Intrygującymi sekretami Marilyn nie daje o sobie zapomnieć po ponad 50 latach od swej śmierci.

Ewa Braun

2
3. Adolf Hitler wraz z Ewą Braun

Ewa Braun była najsławniejszą kochanką Hitlera. Po raz pierwszy późniejszego dyktatora spotkała gdy miała 17 lat, pracując jako asystentka i modelka jego osobistego fotografa. Pozornie wykreowany wizerunek naiwnej oraz poddanej rządcy kobiety, historycy zaczęli od niedawna prostować. Dostępne źródła ukazały ją w zupełnie innym świetle. Nie była pozbawiona pasji - poważnie traktowała fotografowanie i miała co do tego niewątpliwe zdolności. To ona kreowała portret krwawego przywódcy jako troskliwego męża stanu. Niektóre zdjęcia wykorzystane były do pocztówek propagandowych. Ciężko jednoznacznie scharakteryzować postać Ewy i określić wpływ na życie Hitlera. Złośliwi mawiają - kobieta, która pokochała potwora. Pewny jest fakt, że sławę zyskała dzięki bliskiej relacji z Adolfem Hitlerem.
(Strona 1 z 3)

Nie masz uprawnień do komentowania