Menu
logo tjk main
środa, 26 październik 2016 13:46

Krok we właściwą stronę

Autor tekstu  Artykuł sponsorowany
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Wiek seniora rządzi się swoimi prawami i to, czy będzie to dla kogoś przyjemny okres w życiu, zależy przede wszystkim od tego, jaka będzie kondycja jego organizmu. Wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie: czy uda się im powrócić do dawnej sprawności, kiedy wszystko działało bez zarzutu?

Starość nie radość
Na pewnym etapie naszej egzystencji wiek daje o sobie znać w szczególny sposób. Wtenczas pojawiają się różne dolegliwości, a wśród nich m.in. ból stawów. Coś, czego ktoś nigdy w życiu nie zaznał, może ze zintensyfikowaną siłą utrudniać wykonywanie podstawowych czynności dnia codziennego. U kręgowców poszczególne elementy szkieletu, połączone są ze sobą stawami. Za młodu nie problem je nadwyrężyć np. w przypadku intensywnej aktywności fizycznej. Okazuje się więc, że sport w zbyt dużych dawkach niekoniecznie musi być dla nas wskazany. Złapanie kontuzji może sprawić, że stawianie kolejnych kroków stanie się prawdziwą udręką i wydaje się, że nie sposób temu zapobiec.

Natomiast wraz z upływem lat u wielu osób pojawia się choroba zwyrodnieniowa stawów. Ma związek z uszkodzeniem lub stanem zapalnym poszczególnych tkanek. W praktyce uniemożliwia to normalne funkcjonowanie. W takiej sytuacji nie można być biernym, bo schorzenie raczej samo nie ustąpi i trzeba podjąć stosowne kroki do wyeliminowania go. Na ból stawów dobrze jest zastosować któryś ze sprawdzonych medykamentów. Wśród nich prym wiodą niesteroidowe leki przeciwzapalne. Pod postacią specjalnego żelu zawierającego substancję diklofenak mają również działanie przeciwbólowe. W aptekach takie leki dostępne są również bez recepty, co pozwala szybko rozpocząć leczenie na własną rękę. Stosując się do zaleceń w załączonej do lekarstwa ulotce, można szybko poczuć ulgę i uśmierzyć niedawny ból. Więcej na ten temat poczytasz tutaj: http://rozruszajstawy.pl/.

Ruch to zdrowie
Bezczynne leżenie w przypadku uporczywego bólu stawów, to tak naprawdę chyba najgorsze, co możemy w takiej sytuacji zrobić. Żeby nastąpiła jakakolwiek poprawa, to poza użyciem stosownych leków wskazana jest odpowiednia dawka ruchu. Fizjoterapeuci zalecają w takiej sytuacji różnorakie ćwiczenia, w zależności od tego, której partii ciała dotyczy ból. Codzienny trening dobrze jest rozpocząć od ściskania w odpowiedni sposób piłeczki dłońmi. Potem można przejść do rozciągania. W ten sposób zwiększa się elastyczność mięśni, sprawność stawów, a ponadto poprawia się u człowieka samopoczucie i dostrzegalne jest uczucie odprężenia. Dobrze jest także popracować nad mięśniami pleców. Poza tym na ból stawów wskazane są ćwiczenia w klęku podpartym i w pozycji wyprostowanej. Żeby zauważyć długotrwałe efekty, na pewno potrzebna jest w tym przypadku regularność. Poza tym warto zadbać o aktywność fizyczną innego typu.

Dużo ruchu na świeżym powietrzu przyniesie równie dobre efekty co ćwiczenia, pod warunkiem, że będziemy poruszać się w odpowiednim obuwiu po płaskim terenie. W trakcie intensywnego ruchu koniecznie należy zadbać o nawodnienie organizmu. Po powrocie do domu można pomyśleć też o masażu, który dodatkowo złagodzi ból. Jakakolwiek aktywność fizyczna w przypadku osoby borykającej się ze zwyrodnieniami stawów musi być umiarkowana, ponieważ można czasem przesadzić w drugą stronę i przesadnie obciążyć organizm. Znacznie lepiej stopniowo podnosić sobie poprzeczkę, by bez problemów osiągnąć pożądany poziom.

Dzięki dostępnej wiedzy ustalono, że na ból stawów w równym stopniu korzystne jest przyjmowanie określonych leków oraz aktywność fizyczna. Jedno dopełnia drugie i pozwala mimo wieku normalnie funkcjonować, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z normalnego życia.
Wyświetlono 2286 razy

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież