Logo
Wydrukuj tę stronę

Owocowe rozkosze

Owocowe rozkosze
Bardzo ważne jest, aby do diety malutkiego dziecka stopniowo wprowadzać po jednym składniku, aby móc zaobserwować zarówno jego reakcje smakowe, jak i alergiczne. Już od czwartego miesiąca życia powinno się podawać niemowlętom owoce i warzywa, które dostarczą do jego organizmu niezbędne witaminy i mikroelementy, a także urozmaicą dotychczasowe posiłki.

O czym warto pamiętać wybierając owoce w słoiczkach?

Tego typu desery powinny zawierać wyłącznie produkty pochodzące z ekologicznych upraw, bez żadnych ulepszaczy, konserwantów, sztucznych zapachów, ani też dodatku cukru lub innych słodzików. Bardzo ważne jest, aby były zapakowane w szklane słoiczki, ponieważ z plastikowych lub foliowych opakowań do środka owoców przenikają szkodliwe bisfenole A (BPA), które powodują zmiany w układzie hormonalnym. Jednocześnie zawartość słoiczka powinna być dostosowana do układu pokarmowego dziecka, ponieważ deser należy spożyć tuż po jego otwarciu. Data ważności produktu powinna być stosunkowo krótka, bowiem musy i przeciery są pasteryzowane, a stosowanie konserwantów przedłużających termin spożycia jedynie niszczy wartości odżywcze. Wskazane jest zwrócenie uwagi na samą konsystencję produktu, bowiem nie może być ani zbyt gęsty (sprawiałoby to trudności w połykaniu) ani zbyt rzadki (dziecko powinno powoli uczyć się przegryzać, a nie nadal tylko biernie połykać jedzenie).

Owocowe wariacje smakowe

Te wszystkie wymagania spełniają owoce dla niemowląt firmy Gerber. W swojej ofercie posiadają kilkanaście wariantów smakowych, wśród których najpopularniejsze są musy jabłek z brzoskwiniami, owocami leśnymi i delikatnymi śliwkami, a także przeciery bananowe, morelowe, winogronowe i marchewkowe. Dla bardziej wymagających małych smakoszy Gerber oferuje kremy z bananów, gruszek Williamsa i dzikiej róży. Jeśli niemowlę ma trudności w połykaniu, to można mu podać desery do picia, które w swoim składzie posiadają mieszankę wyłącznie naturalnych i świeżych soków owocowych. Słoiczki są bardzo wygodne w użytkowaniu, można je zabrać ze sobą podczas spacerów i wyjazdów. Są również idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych rodziców, którzy chcą dbać o zdrowie swoich podopiecznych. Owoce dla niemowląt w niewielkich słoiczkach to doskonały sposób na pyszne i zdrowe urozmaicenie diety małego dziecka.
Copyright 2009-2023 © tojakobieta.pl | All rights reserved