Menu
logo tjk main

8 sposobów na zwiększenie dochodów

8 sposobów na zwiększenie dochodów
Oszczędzanie i dbanie o domowy budżet zazwyczaj kojarzą nam się przede wszystkim ze zmniejszaniem wydatków i wprowadzaniem cięć w codziennych zakupach. Walka z nadmiernymi wydatkami ma to jednak do siebie, że nie da się ich obniżać w nieskończoność, a w pewnym momencie ciągle tnąc przechodzimy na etap mało przyjemnych wyrzeczeń.

O oszczędnościach możemy mówić natomiast wtedy, gdy zarobki są wyższe od wydatków.

Ujmując tą definicję w opis matematyczny, otrzymujemy takie proste równanie:

OSZCZĘDNOŚCI = ZAROBKI – WYDATKI


Czemu zatem do oszczędzania nie podejść od drugiej strony? Nie z perspektywy wydatków, a poprzez zwiększanie zarobków? Oto 8 sposobów, które pomogą wygospodarować dodatkowe oszczędności w domowym budżecie:
1. Rozmowa o podwyżce
Zwiększenie dotychczasowej pensji to najbardziej oczywisty sposób na wyższe zarobki. Zdarza się jednak, że z braku odwagi odkładamy tą decyzję w czasie. Ważne, żeby umówić się z sobą na konkretny dzień, w którym poprosimy szefa o spotkanie. A najważniejsze to odpowiednio przygotować się do takiej rozmowy, przede wszystkim spisując wcześniej wszystkie argumenty, dla których należy nam się podwyżka.

2. Aktywnie szukaj pracy
Często zdarza się jednak, że nie jesteśmy w stanie uzyskać satysfakcjonującej podwyżki. Dużo lepsze warunki pracy za to możemy uzyskać w nowej firmie, odpowiednio negocjując na początku. Warto zarejestrować się w portalach pracowniczych i na bieżąco śledzić oferty pracy. Z każdą rozmową rekrutacyjną zyskujemy większe doświadczenie w przygotowaniu się na takie spotkanie. Warto też podwyższać swoje kwalifikacje.

3. Nadgodziny
Chyba nikt nie lubi robić w pracy nadgodzin. W kiepskiej sytuacji finansowej branie dodatkowej pracy i korzystanie z płatnych nadgodzin może być jednak świetnym pomysłem na szybsze wyjście z długów.

4. Dodatkowe zlecenia
Jeśli nie nadgodziny to co innego? Znasz dobrze język obcy? Dobrze tłumaczysz matematykę? Masz umiejętność, której inni potrzebują? Daj ogłoszenie i zarabiaj dodatkowe pieniądze.

5. Wykorzystaj swoje hobby
Kiedy najprzyjemniej zarabia się pieniądze? Gdy zarabia się je na swojej pasji. Pomyśl o swoich zainteresowaniach i zastanów się, jak możesz z nich wycisnąć gotówkę. Kto wie, czy z czasem dodatkowe źródło dochodów nie rozwinie się w biznes?

6. Sprzedawaj to, co niepotrzebne
Nadmiar przedmiotów w domu Cię przytłacza? Pozbywaj się regularnie tego, co niepotrzebne, wystawiaj przedmioty w serwisach ogłoszeniowych i sprzedawaj.

7. Zarabiaj na produktach bankowych
Banki często oferują ciekawe promocje i dodatkowe pieniądze, na przykład za założenie konta. Zarabiać można też dzięki opcji moneyback. Rekordziści potrafią z promocji bankowych wycisnąć kilka tysięcy złotych rocznie.

8. Dziel się swoją wiedzą z innymi
Jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie? Masz wiedzę, która może przydać się innym? Załóż stronę internetową z kursami, wydaj ebooka, zorganizuj warsztaty.

Każdy z powyższych sposobów pozwoli zasilić domowy budżet dodatkową gotówką. To tylko krótka lista możliwości, a tak naprawdę jest ich dużo więcej. Inspiracją do znalezienia swojej metody na zwiększenie dochodów może być stworzenie listy swoich mocnych stron i umiejętności, które można przekuć na dodatkowe zarobki.

Nie masz uprawnień do komentowania