Logo
Wydrukuj tę stronę

Relacja z koncertu promocyjnego książki „Spotkania” Justyny Reczeniedi

29 czerwca 2012 r. w zaciszu starych dębów w Teatrze Letnim odbyła się promocja książki „Spotkania” Justyny Reczeniedi w Milanówku Mieście-Ogrodzie.

Było to niezapomniane SPOTKANIE – indywidualna podróż po kobiecej duszy przy dźwiękach muzyki w jazzowych i latynoskich klimatach. Autorka książki nie jest tylko pisarką, ale przede wszystkim śpiewaczką i dlatego postanowiła wprowadzić publiczność w nastrój swoich opowiadań poprzez śpiew i muzykę.

Towarzyszył jej zespół prawdziwych wirtuozów w składzie: Marcin Olak – gitara, Konrad Kubicki – kontrabas, Szymon Linette – perkusja. Usłyszeliśmy „Over the rainbow”, „Moon river”, „Autumn lives” „Summertime”, „Besame mucho” i in.

Fragmenty książki przeczytała Magdalena Koperska – wydawca książki, prezes wydawnictwa "ANAGRAM". Licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć odpowiedzi na intrygujące pytania, które zadawała autorce Kinga Wojciechowska – redaktor naczelna i wydawca "PRESTO", nowego magazynu o muzyce klasycznej. Gospodarzem wieczoru była Anna Osiadacz – dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury.

Po koncercie wspaniała aura pogodowa pozwoliła na podpisywanie książek, degustację wina, rozmowy i miłe spędzanie czasu z Justyną Reczeniedi i jej gośćmi. Artystka wyglądała przepięknie w kreacji od Kamy Ostaszewskiej – delikatnie połyskującej sukni z tkaniny wysadzanej cekinami, długiej, ale przezroczystej – specjalnie zaprojektowanej na ten wieczór.

A oto jak uroczystość zapisała się w pamięci tych, którzy tam byli:
„Piękny był ten wieczór...Delikatne trele wieczorne ptaków wplatały się w subtelną ekspresję słów i dźwięków... (...) Wiele jest piękna w tym świecie, jak świadczą różne źródła typu "Beautiful Planet Earth", ale w przypadku Justyny jest to jakaś zdolność do tworzenia środowiska, w którym to piękno może funkcjonować. A to środowisko można nazwać prawdziwym kulturalnym rajem. Nie tworzonym przeciwko komuś, z wiecznym poczuciem krzywdy, z kompleksami, ale czymś bardzo konstruktywnym, pozytywnym. Justyna zdaje się mówić: to tylko od nas zależy, czy świat będzie lepszy, czy ludzie bardziej będą wobec siebie życzliwi...No i tak się właśnie dzieje...”
Lech Koczywąs

„Cudowne SPOTKANIE... Bardzo dziękuję”
Grażyna Borowiecka

„Byliśmy tam.
I to był piękny wieczór po ciężkim dniu.
Jak miło nam było wśród ludzi zasłuchanych w muzykę i literaturę. Ten wieczór był gorący i swingujący. Ale nam też go już nikt nie odbierze.”
Krzysztof Rodakowski

„Żałuję, że mamy tylko jedną książkę, bo może to być przyczyną konfliktu rodzinnego, ale kto pierwszy ten lepszy. (...) Ogromnie miło było poznać tylu wspaniałych Przyjaciół. Cóż potwierdza się stara prawda, że wspaniali ludzie otaczają się równie wspaniałymi przyjaciółmi.”
Tadeusz Deszkiewicz

„Spotkania” Justyny Reczeniedi są już do nabycia na stronie Wydawnictwa ANAGRAM http://www.anagram.com.pl/product/359071 

fot. J&R Stefanowicz SARA STUDIO

 

 


 

4-12

 

Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Copyright 2009-2018 © tojakobieta.pl | All rights reserved